skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

موج حملات سایبری به وب‌سایت‌های دولتی روسیه

۲۷ اسفند ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

وزارت دیجیتال روسیه اعلام کرده است که وب‌سایت‌های دولتی و وابسته به دولت هدف حملات بی‌سابقه سایبری قرار گرفته و متخصصان در تلاش‌اند تا ترافیک خارجی را فیلتر کنند.

به گزارش پیوست، به نقل از رویترز، پیرو حمله روسیه به اوکراین، بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی روسیه هدف حملات سایبری قرار گرفته‌اند. وب‌سایت کرملین، شرکت هواپیمایی اروفلوت (Aeroflot) و اسبربانک (Sberbank)، از وام‌دهندگان بزرگ روسیه، از جمله وب‌سایت‌هایی هستند که در هفته‌های اخیر دچار قطعی و اختلال شده‌اند.

به گفته وزارت دیجیتال روسیه، با شدت گرفتن حملات این وزارت در تلاش است تا خود را با شرایط جدید وفق دهد.

این وزارت اعلام کرده: «اگر پیش از این قدرت آنها [حملات سایبری] در اوج خود به ۵۰۰ گیگابایت افزایش می‌یافت، حالا این رقم به یک ترابایت رسیده است. این [حجم] دو سه برابر قدرتمند‌تر از جدی‌ترین حوادث قبلی است.»

به همین منظور و با توجه به انزوای روزافزون روسیه از سیستم‌های مالی و زنجیره‌های عرضه جهانی، دولت اقداماتی را برای پشتیبانی از بخش IT و دیگر بخش‌ها در نظر گرفته است.

دولت شرایط مالیاتی و دریافت وام ویژه‌ای برای شرکت‌های تکنولوژی تعیین کرده است. همچنین وزارت دیجیتال روسیه پیش از این پیشنهاد داد که شرکت‌های IT این کشور به فکر انتقال مرحله به مرحله تجهیزات فنی از شرکت‌های خارجی باشند.

آژانس خبری اینترفکس (Interfax ) پیشتر در روز چهارشنبه ۱۶ مارس گزارش داد که وزارت دیجیتال اختصاص ۱۴ میلیون روبل (۱۳۴.۳۰ میلیون دلار) بودجه را به پشتیبانی از شرکت‌های IT پیشنهاد کرده است.

منبع: Reuters

https://pvst.ir/c2y

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو