skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل ایرانسل: تا پایان سال ۱۴۰۱ به بورس می‌رویم

میثم قاسمی تحریریه

۲۱ اسفند ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۲ اسفند ۱۴۰۰

بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل

مدیرعامل ایرانسل اعلام کرد این شرکت با انتخاب کارگزار، اقدامات ورود به بازار سرمایه را آغاز کرده و تا پایان سال آینده آماده عرضه سهام خود در بورس خواهد شد.

به گزارش پیوست، عرضه سهام اپراتور دوم در بازار سرمایه از ابتدای شکل‌گیری این اپراتور مطرح بوده، اما هیچ‌گاه این اتفاق رخ نداده است. سال گذشته در لایو اینستاگرامی مدیرعامل ایرانسل با پیوست، بیژن عباسی آرند اعلام کرد سهام شرکت شرکت گسترش الکترونیک ایران، مالک ۵۱ درصد سهام ایرانسل در بازار بورس عرضه می‌شود. اما در مراسم سالگرد آغاز به کار اپراتور دوم عباسی آرند گفت شرکت ایرانسل خود را برای حضور در بورس آماده می‌کند. او اکنون می‌گوید تا پایان سال ۱۴۰۱ مقدمات این عرضه سهام انجام می‌شود.

مدیرعامل ایرانسل به پیوست گفت: «با یک شرکت کارگزاری رسمی قرارداد بستیم و بحث تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دست انجام است. همچنین متناسب با ساختاری که بورس می‌خواهد، باید تغییراتی در ساختار شرکت اتفاق بیفتد. هرچند مدل حاکمیتی شرکتی ایرانسل تقریباً به ساختاری که بورس انتظار دارد نزدیک است.»

او افزود: «احتمالاً در سال آینده (۱۴۰۱) این کارها انجام می‌شود و فکر می‌کنم تا اواخر سال آینده اگر شرایط بورس هم مناسب باشد، آماده‌سازی ایرانسل برای ورود به بورس اتفاق می‌افتد.»

عباسی درباره عرضه سهام شرکت گسترش الکترونیک ایران نیز توضیح داد: «در گذشته قرار بود فقط شرکت سهامدار داخلی به بورس برود؛ اما در نهایت جمع‌بندی این‌طور شد که سهام خود ایرانسل عرضه شود، ارزشمندتر است.»

به گفته مدیرعامل ایرانسل، بر اساس قوانین بورس حداقل ۱۰ درصد سهام این شرکت در بازار سرمایه عرضه می‌شود، اما احتمال عرضه درصد بیشتری از سهام هم وجود دارد.

متن کامل گفت‌وگوی مفصل ماهنامه پیوست با بیژن عباسی آرند به زودی در سایت پیوست منتشر می‌شود.

https://pvst.ir/c1g
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو