skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

دانش‌بنیان‌ها از پرداخت عوارض شهری معاف می‌شوند

میثم قاسمی تحریریه

۱۳ بهمن ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۶ بهمن ۱۴۰۰

شرکت‌های دانش‌بنیان

شرکت‌های دانش‌بنیان تازه‌تاسیس که کمتر از ۱۰ نفر نیروی کار دارند در دو سال اول فعالیت خود یا دستیابی به درآمد سالانه ۵۰۰ میلیون تومان از پرداخت هزینه بابت خدمات شهری معاف می‌شوند.

به گزارش پیوست، در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری تهران، یک تبصره جداگانه به موضوع حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیان و کسب‌وکارهای نوآور اختصاص یافته و شهرداری موظف شده است استقرار و شروع فعالیت‌های دانش‌بنیان و کسب‌وکارهای نوآور در اماکن شهری منتخب و ساختمان‌های محدوده پیرامونی شهر را تسهیل کند.

بر اساس تبصره ۲۸ لایحه بودجه شهرداری تهران، عرضه خدمات مختلف شهرداری نظیر مجوز محل کار از یک پنجره واحد خدمات شهرداری از جمله این تسهیلات هستند که کسب درآمد از این خدمات نیز با عقد قرارداد تامین انواع خدمات شهری ممکن است.

معافیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، بر اساس سال فعالیت و درآمد آنها تغییر می‌کند و شرکت‌های تازه‌تاسیس که کمتر از ۱۰ نفر نیروی کار دارند در دو سال اول فعالیت خود یا دستیابی به درآمد سالانه ۵۰۰ میلیون تومان از پرداخت هزینه بابت خدمات شهری معاف هستند.

در ادامه، شرکت‌های با درآمد بین پنج تا ۱۰ میلیارد ریال، یک درصد از کل درآمد خود را برای هزینه خدمات شهری پرداخت می‌کنند و شرکت‌های با درآمد بیش از ۱۰ میلیارد ریال یک و نیم درصد از درآمدشان را صرف هزینه خدمات شهری خواهند کرد.

لایحه بودجه ۱۴۰۱ شهرداری تهران به شورای شهر ارائه شده و در دست بررسی و تصویب است.

https://pvst.ir/bti
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو