skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مرکز پژوهش‌های مجلس: طرح صیانت دارای اشکال است، برای اصلاح زمان بیشتری نیاز داریم

۱ دی ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲ دی ۱۴۰۰

مرکز پژوهشهای مجلس

مرکز پژوهش‌های مجلس در نامه‌ای به رئیس کمیسیون ویژه بررسی طرح صیانت به دلیل مشکلات عدیده این طرح خواستار اختصاص زمان بیشتر برای اصلاح آن شد.

مرکز پژوهش‌های مجلس در نامه‌ای که به رضا تقی‌پور، رئیس کمیسیون، ارسال شده به اشکالات عدیده طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی موسوم به طرح صیانت اشاره کرده و برای اصلاح و بررسی این طرح زمان بیشتری خواسته است.

در متن این نامه از کاهش سرمایه اجتماعی نهادی، ایجاد بی‌ثباتی در قوانین و مقررات اقتصادی، به مخاطره افتادن امنیت سرمایه‌گذاری، مداخله بسیار زیاد طرح در شئون مختلف زندگی مردم، ترغیب نخبگان به مهاجرت، ابهام و عدم شفافیت در مفاد و فرایند تقنین و غیره به عنوان اشکالات جدی این طرح یاد شده است.

کمیسیون بررسی طرح صیانت ۹ آذر در دهمین جلسه بدون اینکه وارد بررسی کلیات این طرح شود تصمیم گرفت طرح صیانت را برای بررسی بیشتر به مرکز پژوهش‌های مجلس ارسال کند. این تصمیم از سوی کمیسیون بررسی طرح صیانت پس از آن اتخاذ شد که وزیر ارتباطات در نسخه‌ای جدید نظرات وزارتخانه درباره این طرح را به کمیسیون ارائه کرده بود.

طبق آنچه در کمیسیون بررسی طرح صیانت مصوب شد، مرکز پژوهش‌های مجلس ۱۰ روز وقت داشت تا با بررسی مجدد طرح، نظرات کارشناسی خود را به کمیسیون بررسی طرح صیانت ارائه کند.

رئیس کمیسیون ویژه طرح صیانت اعلام کرده بود پیشنهاد شده است بند مربوط به مسدودسازی شبکه‌های اجتماعی از این طرح حذف شود.

https://pvst.ir/bic

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو