skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بر اساس گزارش پذیرش۲۴

رشد ۵۲۹ درصدی مشاوره آنلاین پزشکی در شش‌ماهه اول ۱۴۰۰

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۸ آذر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

دریافت مشاوره آنلاین پزشکی بر اساس گزارش ۶ ماه اول پذیرش۲۴، پلتفرم نوبت‌دهی آنلاین، رشدی ۵۲۹ درصدی داشته‌ و بیشترین درخواست‌ برای مشاوره آنلاین در حوزه پزشکی عمومی و زنان و زایمان و کمترین درخواست برای مشاوره آنلاین در حوزه زیبایی و سلامت جنسی بوده است.

به گزارش پیوست، پذیرش۲۴ پلتفرم نوبت‌دهی و مشاوره آنلاین در گزارش شش‌ماهه اول سال از ۵۴ میلیون بازدید در این مدت خبر داد. طی این مدت در پلتفرم پذیرش۲۴ بیشتر از ۳.۹ میلیون نوبت پذیرش ثبت شده است که نسبت به شش ماه دوم سال ۹۹ افزایشی ۲۹ درصدی پیدا کرده است.

طبق این گزارش، ۳.۵ میلیون گوشی هوشمند یکتا اپلیکیشن را یک بار باز کرده‌اند و ۱۲.۵ میلیون کاربر در شش ماه نخست سال به دنبال خدمات سلامت پذیرش۲۴ بوده‌اند که این مقدار ۴۸ درصد رشد را نسبت به شش ماه پایانی سال ۱۳۹۹ نشان می‌دهد.

۱۲ هزار پزشک در ۱۱۲ استان

بنا بر این گزارش، در شش‌ماهه اول امسال ۱۲ هزار پزشک در ۱۱۲ شهر ایران تحت پوشش پذیرش۲۴ قرار گرفته‌اند که این ارقام نسبت به شش‌ماهه دوم سال ۱۳۹۹ افزایش ۵۰ درصدی پیدا کرده است.

علاوه بر این از ۱۰۵۰ مرکز درمانی کل کشور ۴۰۰ مرکز درمانی تحت پوشش خدمات پذیرش۲۴ هستند. این تعداد نیز نسبت به شش‌ماهه دوم سال گذشته ۱۵ درصد افزایش یافته است.

خدمات نوبت‌دهی حضوری پذیرش۲۴ در حال حاضر در ۲۰ استان و خدمات مشاوره آنلاین این پلتفرم در تمامی استان‌های کشور در دسترس مردم است.

پرنوبت‌ترین تخصص‌ها در مراکز درمانی و مطب‌ها در شش ماه گذشته تخصص زنان و زایمان بوده است و ۵۸ درصد از دریافت‌کنندگان نوبت حضوری زنان و ۴۲ درصد مردان بوده‌اند.

طبق گزارش مزبور، این پلتفرم در ۲۰ استان کشور حضور دارد و برای جمعیت این استان‌ها که در حدود ۴۵ میلیون نفر است، خدمات نوبت‌دهی حضوری مطب پزشکان و مراکز درمانی را فراهم کرده است.

۳۶۹ نوبت مشاوره برای یک نفر

در ادامه این گزارش آمده است که در شش‌ماهه اول سال جاری در این مدت نوبت مشاوره‌های آنلاین نسبت به شش ماه دوم سال گذشته ۵۲۹ درصد رشد داشته‌ است.

در این پلتفرم ۱۲۰۰ پزشک برای خدمات مشاوره آنلاین همکاری کرده‌اند که ۱۲ درصد از این پزشکان پس از مدتی همکاری خود را با این مجموعه قطع کرده‌اند. در گزارش پذیرش۲۴ اشاره شده که دلیل قطع ۹۰ درصد از این همکاری‌ها امتیاز پایین  نظرات کاربران بوده است.

همچنین طبق گزارش فوق، ۲۸ خرداد کم‌نوبت‌ترین روز و ۲۱ مرداد همزمان با پیک پنجم کرونا پرنوبت‌ترین روز این پلتفرم بوده و علاوه بر این به طور کلی افراد در روزهای چهارشنبه بیشترین نوبت مشاوره و پنجشنبه‌ها کمترین نوبت مشاوره را دریافت کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، اصفهان، تهران و خراسان رضوی پیشتاز نوبت‌گیری مشاوره آنلاین بر حسب جمعیت بوده‌اند و سیستان و بلوچستان، ایلام و لرستان کمترین نوبت‌ها را برای مشاوره آنلاین از این پلتفرم دریافت کرده‌اند.

پزشک عمومی، زنان و زایمان، جراحی، چشم‌پزشکی و داخلی از پرتقاضا‌ترین تخصص‌ها و طب و تسکین درد، داروسازی، زیبایی و سلامت جنسی کم‌تقاضا‌ترین حوزه‌های سلامت برای مشاوره آنلاین بوده‌اند.

رکورددار دریافت مشاوره آنلاین کاربری بوده است که ۳۶۹ نوبت مشاوره آنلاین در طول این شش ماه دریافت کرده است.

پذیرش۲۴ کار خود را از سال ۱۳۹۴ شروع کرد. این مجموعه «رویایی کردن درمان» را هدف اصلی خود می‌داند که شامل سیستم انتخاب بهترین پزشک بر اساس تجربه درمان و نظرات کاربران، ارائه نوبت حضوری برای بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و مطب‌های پزشکان، ارائه نوبت مشاوره آنلاین با برترین پزشکان ایران، پرسش و پاسخ رایگان پزشکی و دسترسی به سوالات پرتکرار کاربران، دسترسی به بانک اطلاعات پزشکان، تسهیل دسترسی بیماران، بانک جامع مشخصات، عوارض احتمالی، اشکال و مقادیر مصرف داروها، ارائه محتواهای سلامت برای تسریع روند درمانی و پسادرمانی و همچنین پیگیری‌های ضروری پس از درمان می‌شود.

اپلیکیشن پذیرش۲۴ به عنوان پرنصب‌ترین اپلیکیشن کشور در حوزه سلامت، رتبه نخست را کسب‌ کرده است.

 

 

https://pvst.ir/bcj
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو