skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

پریا نظری عضو تحریریه

در پنجمین جلسه کمیسیون بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران:

رسیدگی به طرح صیانت از ۱۸ آبان ماه آغاز خواهد شد

پریا نظری
عضو تحریریه

۱۶ آبان ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

رسیدگی به طرح صیانت با پایان یافتن بررسی آیین‌نامه داخلی کمیسیون این طرح از روز سه‌شنبه ۱۸ آبان ماه آغاز می‌شود.بررسی آیین‌نامه داخلی کمیسیون طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی در جلسه امروز (۱۶ آبان‌ماه) کمیسیون به پایان رسید.

به گزارش پیوست، در پنجمین جلسه کمیسیون بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران، آیین‌نامه این کمیسیون در نهایت به تصویب رسید و به گفته رضا تقی‌پور،رئیس کمیسیون متن این آیین‌نامه روی سایت مجلس منتشر خواهد شد. حالا پس از پایان بررسی آیین‌نامه داخلی، از جلسه آتی نمایندگان به بررسی طرح می‌پردازند.

براساس ماده ۱۵ آیین‌نامه، پیش از رای‌گیری برای کلیات طرح نظر نماینده بخش خصوصی و مرکز پژوهش‌ها و درصورت موافقت رئیس کمیسیون و درخواست ۳ نفر از اعضا، سایر ذینفعان شنیده می‌شود و سپس نظر نماینده رسمی دولت شنیده می‌شود. پس از صحبت‌ها ۳ نفر موافق و ۳ نفر مخالف ازنمایندگان کمیسیون به مدت پنج دقیقه صحبت می‌کنند. در صورت به تصویب نرسیدن کلیات طرح صیانت، نمایندگان باید ظرف ۱۰ روز طرح جایگزین به کمیسیون پیشنهاد دهند.

بسیاری از حاضران در جلسه چهارم کمیسیون بررسی طرح صیانت، به این بند از آیین‌نامه معترض بودند چرا که به اعتقاد آنان این بند می‌تواند مانع رسیدگی طرح در کمیسیون و از دستور کار خارج شدن آن شود در صورتی‌که موافقان این ماده معتقدند که مجلس فقط به هشتاد و پنجی شدن این طرح رای داده است و این کمیسیون را ملزم به تصویب آن نکرده است.

همچنین براساس ماده ۱۶ مصوبات کمیسیون غیرقابل تجدیدنظر است. در صورت ابهام در مصوبات و مغایرت یا تعارض میان یک یا دو ماده یا اجزای ماده به تشخیص رئیس کمیسیون یا حداقل ۱۰ نفر از اعضا و موافقت دو سوم اعضای کمیسیون رای‌گیری مجدد انجام می‌شود.

پس از پایان بررسی آیین‌نامه،رضا تقی‌پور، رئیس کمیسیون اعلام کرد با شروع بررسی خود طرح صیانت، طبق روال مجلس فقط پیشنهادهای مجلس که از قبل ثبت شده باشد، در جلسات خوانده می‌شود و سپس موافق و مخالفان ثبت نام می‌کنند.

در پایان جلسه هم سیدعلی محسنیان، یکی از کارشناسان مرکز پژوهش‌ها توضیحات کوتاهی از سوابق طرح و قوانین این حوزه در کشورهای دیگر و مقررات عمومی حفاظت از داده‌ اتحادیه اروپا ارائه داد.

https://pvst.ir/b4w

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو