skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

چهارمین جلسه بررسی کمیسیون طرح صیانت تنها به بررسی یک ماده از آیین نامه داخلی گذشت

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۱۱ آبان ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت در جلسه چهارم به بررسی ماده ۱۵ آیین‌نامه داخلی کمیسیون یعنی امکان رای‌گیری درباره کلیات طرح صیانت در این کمیسیون اختصاص یافت.

به گزارش پیوست، کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت در چهارمین جلسه خود با موضوع بررسی آیین‌نامه داخلی مجلس با تمام اعضا برگزار شد؛ اما تمام جلسه به بررسی ماده ۱۵ آیین‌نامه و تبصره‌های آن گذشت. البته جلسه گاه به دلیل بی نظمی بسیار از مسیر بررسی آیین‌نامه خارج می‌شد و باعث می‌شد رضا تقی‌پور، رئیس کمیسیون بررسی طرح صیانت به نمایندگان حاضر در جلسه تذکر بدهد.

نمایندگان درباره به رای گذاشتن کلیات طرح صیانت در کمیسیون مشترک بحث و جدل کردند. طبق بخشی از ماده ۱۵ آیین نامه، سه موافق و سه مخالف باید درباره کلیات طرح صحبت کرده و سپس به رای گذاشته شود. در صورتی که کلیات طرح رای نیاورد، ظرف ۱۰ روز آینده باید طرح جایگزین به کمیسیون پیشنهاد شود.

البته این موضوع مخالفان و موافقانی داشت. مخالفان اعتقاد داشتند این موضوع به معنای این است که این کمیسیون منحل شود. در مقابل موافقان نیز تاکید کردند که نمایندگان مجلس در صحن علنی تنها به اصل هشتاد و پنجی شدن این طرح رای داده‌‌اند و باید کلیات طرح به رای نمایندگان عضو این کمیسیون گذاشته شود. به دلیل طولانی شدن بحث این موضوع و پیشنهادها و نظرات گوناگون، بررسی این ماده و تبصره‌ها و الحاقیه‌های آن به جلسه بعد کمیسیون موکول شد.

 

https://pvst.ir/dyk
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو