skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

براساس آنچه در سومین جلسه کمیسیون طرح صیانت گذشت؛

رسانه‌ها مجاز به حضور در جلسات کمیسیون بررسی طرح صیانت شدند

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۹ آبان ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۱ آبان ۱۴۰۰

نمایندگان رسانه‌ها و جراید داخلی که مجوز ورود به مجلس را دارند، طبق مصوبه کمیسیون طرح صیانت، اجازه حضور در جلسات این کمیسیون را گرفتند. همچنین نمایندگان این کمیسیون مقرر کردند تا نماینده رسمی مرکز پژوهش‌ها، نماینده رسمی دیوان محاسبات و نماینده رسمی دولت و نماینده رسمی اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی ایران به عنوان بخش خصوصی برای حضور و اظهار نظر در جلسات صحن علنی کمیسیون حاضر شوند.

به گزارش پیوست، جلسه امروز (۸ آبان‌ماه) کمیسیون مشترک طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی با موضوع آیین‌نامه داخلی کمیسیون برگزار شد. براساس آنچه امروز در این کمیسیون به تصویب رسید مشروح مذاکرات تمام جلسات کمیسیون به صورت زنده از طریق رسانه ملی و همچنین از طریق تارنمای خبرگزاری خانه ملت برای اطلاع عموم پخش می‌شود. نمایندگان رسانه‌ها و جراید داخلی که مجوز ورود به مجلس را دارند و به ویژه رسانه ملی می‌توانند با حضور در جلسات علنی کمیسیون گزارش روند بررسی و مصوبات را تهیه و پخش کنند.

در این جلسه همچنین مقرر شد تا در کلیه جلسات کمیسیون، نماینده رسمی مرکز پژوهش‌ها و نماینده رسمی دیوان محاسبات و نماینده رسمی دولت و نماینده رسمی اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی ایران به عنوان بخش خصوصی برای حضور و اظهار نظر در جلسات صحن علنی کمیسیون حاضر شوند و هرکدام می‌توانند حداکثر یک نفر مشاور را به همراه داشته باشند.

هیات رئیسه کمیسیون موظف است دستگاه‌های اجرایی و سایر ذینفعان مرتبط با طرح را به منظور الزام حضور دائمی در جلسات کمیسیون تعیین کند. نمایندگان دستگاه‌های مربوط موظف هستند با اختیار تام در جلسات مستمر حضور یابند.

نمایندگان همچنین هیات رئیسه را موظف کردند تا راسا یا با پیشنهاد سه نفر از اعضای کمیسیون از کارشناسان مرکز پژوهش‌ها و نمایندگان دستگاه‌های دولتی مرتبط و نمایندگان بخش خصوصی، اصناف و اتاق‌ها و سایر مجامع ذیربط که به نوعی با این طرح در ارتباط هستند،حسب مورد و مطابق با موضوع مورد بحث دعوت کند.

در این جلسه همچنین نحوه حضور اعضای هیات رئیسه در جلسات، وظایف دبیران کمیسیون، نحوه دعوت از مدعوین توسط هیات رئیسه و تشکیل کمیته‌های فنی ذیل کمیسیون تعیین تکلیف شد.

None
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو