skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سهم ابزارهای پذیرش اینترنتی در شهریور ماه به ۷ درصد رسید

۱۲ مهر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

سهم ابزارهای پذیرش اینترنتی از تعداد تراکنش‌ها در شهریور ماه ۱۴۰۰ نسبت به ماه‌های گذشته افزایش یافت و طبق آمار شاپرک این سهم به ۷ درصد رسید این در حالی است که در مرداد ماه ۱۴۰۰ سهم ابزارهای پذیرش اینترنتی از تعداد تراکنش‌های اینترنتی ۶/۲۷ درصد بود.

به گزارش پیوست، مقایسه سهم هر کدام از ابزارهای پذیرش از تعداد تراکنش‌ها نشان می‌دهد که افزایش میزان سهم تعداد تراکنش‌های اینترنتی بیشتر ناشی از کاهش سهم کارتخوان فروشگاهی بود هاست.

سهم کارتخوان فروشگاهی در مرداد ماه ۱۴۰۰ در حدود ۹۰/۱۷ درصد بوده است که این سهم در شهریور ماه به ۸۹/۶۰ رسیده است.

 

هر چند هنوز سهم کارتخوان‌های فروشگاهی در مقایسه با سایر ابزارهای از جمله ابزار پذیرش اینترنتی بسیار بیشتر است اما رشد پله به پله ابزارهای پذیرش اینترنتی طی سال‌های گذشته در گزارش‌های شاپرک خود را نشان داده است.

همین افزایش سهم می‌تواند موید آمار دیگر در شاپرک باشد؛ طبق گزارش شاپرک بیشترین افزایش متوسط تعداد تراکنش در شهریور ماه ۱۴۰۰ مربوط به ابزار پذیرش اینترنتی است. در شهریور ماه متوسط تعداد تراکنش‌های اینترنتی با افزایش ۳۳/۱۵ درصدی از ۱۲۱ تراکنش در مردادماه ۱۴۰۰ به ۱۵۴ تراکنش رسیده است.

شاخص متوسط مبلغ هر تراکنش در هر یک از ابزارهای پذیرش شهریور ۱۴۰۰

متوسط تعداد تراکنش هر ابزار پذیرش موبایلی ۸۱ تراکنش است که این مقدار نسبت به ماه گذشته با افزایش۳/۶۷ واحدی همراه بوده است. همچنین متوسط تعداد تراکنش‌ هر ابزار کارتخوان فروشگاهی نیز با ۲۹.۰۴ واحدا فزایش نسبت به مرداد م اه ۱۴۰۰ به ۳۲۳ عدد در شهریور ماه رسیده است.

ابزار پذیرش اینترنتی همچنین بیشترین افزایش در متوسط مبلغ هر تراکنش را نیز تجربه کرده‌اند. بر این اساس، متوسط مبلغ هر تراکنش روی ابزار پذیرش اینترنتی ۳۷۳ هزار تومان افزایش پیدا کرده است در حالی که این میزان افزایش روی کارتخوان فروشگاهی ۱۸۱ هزار تومان بوده است. سهم مبلغی ابزار پذیرش اینترنتی از کل تراکنش‌های شاپرکی در حدود ۱۳.۸۴ درصد بوده است که این میزان در مرداد ماه ۱۲.۰۳ درصد بود.

شاخص متوسط بلغ تراکنش‌ها به ازاری هر ابزار پذیرش فعال سیستمی در شهریور ۱۴۰۰

طبق این گزارش در شهریور ماه گذشته یک میلیون ۵۵۹ ابزار پذیرش اینترنتی در سراسر کشور فعال بود که ضریب نفوذ این ابزار به ازای هر ۱۰ هزار نفر به ۲۵۲.۲۲ ابزار می‌رسد همچنین تعداد کارتخوان فروشگاهی فعال در کشور نیز در ماه گذشته ۹ میلیون و ۵۰۱ هزار و ۲۱۲ اعلام شده است. سرانه تراکنش ابزار پذیرش اینترنتی ۳/۸۸ و سرانه تراکنش روی کارتخوان فروشگاهی ۴۹/۷۱ برآورد شده است.

گزارش شاپرک نشان می‌دهد که در شهریور ماه گذشته ۸۸/۳۰ درصد خدمات ارائه شده توسط شاپرک از نوع خدمت «خرید کالا و خدمات» بوده که نسبت به ماه گذشته این سهم افزایش ۰/۲۳ درصد داشت. خدمات مانده‌گیری با ۴/۲۱ درصد سهم، کمترین سهم از کل خدمات در بین خدمات ارائه شده را به خود اختصاص داده است.

None

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو