skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

استارت‌آپ «خدمت از ما» میانگین رشد سالانه ۷ برابری را تجربه کرد

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۱۶ شهریور ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۵ دقیقه

«خدمت از ما»، استارت‌‌آپ درخواست خدمات، در تولد پنج سالگی خود، به بیش از نیم میلیون مشتری یکتا و بیش از ۵۰ هزار متخصص رسیده است. این استارت‌‌آپ همچنین در این سال‌ها میانگین رشد سالانه ۶۵۰ درصد از نظر مشتری و ۶۰۰ درصد از نظر متخصصان را تجربه کرده است.

به گزارش پیوست، استارت‌آپ «خدمت از ما» در سال ۹۵ در شهر شیراز با یک سایت لوله بازکنی آنلاین آغاز به کار کرد؛ اما بعد از گذشت چند ماه متوجه شدند که تیم‌های دیگری هم در این حوزه شروع به فعالیت کردند. پس به این نتیجه رسیدند تمام فعالیت‌های مربوط به خدمات ساختمان را به سایت اضافه کنند. در کنار آن تاسیسات هم به خدمات آنها اضافه شد، چون کاربران سایت به این نوع خدمات نیز نیاز داشتند.

به گفته حبیب صادقی‌نژاد، هم‌بنیان‌گذار پلتفرم «خدمت از ما» این مجموعه برای متخصص کار تولید و به مشتری هم متخصص مرتبط را معرفی کرده است.

در پلتفرم «خدمت از ما» مشتری برای خدمت موردنظر خود ثبت سفارش می‌کند. سپس چند متخصص برای انجام کار او اعلام آمادگی می‌کنند. مشتری می‌تواند بعد از مشاهده پروفایل متخصصان و نظر مشتریان قبلی، با آنها از طریق تماس یا چت ارتباط برقرار کرده و به دلخواه مناسب‌ترین فرد را برای انجام کار خود انتخاب کند.

صادقی نژاد درمورد خدمات سایت «خدمت از ما» گفت: «از سال ۹۵ تا سال ۹۶ آرام آرام خدمات دیگر هم به سایت اضافه کردیم و ما مجبور شدیم تعداد متخصص را افزایش دهیم و به موازی آن به بازار نگاه می‌کردیم که چه شرکت‌ها و مجموعه‌هایی در این زمینه فعالیت می‌کنند. هرچقد بیشتر پیش رفتیم، خدمات بیشتری اضافه کردیم و سعی کردیم تا در جست‌وجوها، کاربران بتوانند ما را سریع‌تر و راحت‌تر پیدا کنند.»

به گفته صادقی‌نژاد امروز اپلکیشن «خدمت از ما»۶۵۰ سرویس فعال در ۵۱ شهر ارائه می‌دهد. او در ادامه صحبت‌های خود به مزیت رقابتی «خدمت ازما» نسبت به دیگر مجموعه‌ها اشاره و بیان کرد: «بیشترین تعداد متخصصان فعال در این حوزه در پلتفرم «خدمت از ما» فعالیت می‌کنند. به همین خاطر وقتی مشتری ثبت درخواست می‌کند، در مدت زمان کمی متخصص مورد نظر خود را می‌یابد.چون میزان ایجاد سفارش یا کار برای متخصصان بسیار است و اغلب رزومه کاملی از سوابق حرفه‌ای خود دارند.»

حبیب صادقی‌نژاد، هم‌بنیان‌گذار پلتفرم «خدمت از ما»

صادقی‌نژاد از جمله دیگر مزیت‌های «خدمت از ما» را پشتیبانی مجموعه می‌داند و در این مورد بیان کرد: «پشتیبانی مجموعه خدمت از ما، در صورت بروز مشکل و اختلاف بین مشتری و متخصص، تا لحظه به پایان رسیدن موضوع شکایت، فرآیند کار را پیگیری می‌کند.»

آنطور که صادقی‌نژاد می‌گوید در به کار بردن کلمات کلیدی در جست‌وجوی اینترنتی هم سعی کردند، جزء برترین‌ها باشند تا اگر کاربر خدمتی را جست وجو می‌کند، سریع به سایت «خدمت از ما» دست پیدا کند.

صادقی‌نژاد همچنین در ادامه صحبت‌های خود به نحوه ارزیابی متخصصان در «خدمت از ما» اشاره کرد. او در این مورد توضیح داد: «در بازار سنتی خدمات، افراد اگر نیاز به متخصص داشته باشند از اطرافیان خود پرس و جو می‌کنند. ما در «خدمت از ما» افرادی که در این حوزه تخصص دارند را مشخص کردیم، ثبت نامشان می‌کنیم تا اگر مشتری به خدمتی احتیاج داشت، به جای پرس وجو بسیار، سریع متخصص موردنظر خود را پیدا کند.»

او در ادامه اضافه کرد: «معمولا متخصصان در حوزه خدمات منزل، با وجود سابقه کارهای چندساله، رزومه ثبت شده‌ای ندارند.ما در «خدمت از ما» برای آنها بستری فراهم کردیم، تا بتوانند برای خود پروفایل ایجاد کرده و در مورد سوابق خود توضیح دهند، نمونه کار بارگذاری کنند و نظرات مشتریان قبلی خود را به مشتریان جدیدشان نمایش دهند.همچنین آنها نه تنها در اپلیکیشن«خدمت از ما»، بلکه اگر قصد داشتند در جای دیگر هم فعالیت کنند، آن پروفایل را می‌توانند به کارفرما نشان دهند.»

به گفته صادقی‌نژاد ثبت نام متخصصان در «خدمت از ما» به عنوان متخصص رایگان است و در مراحل اولیه ثبت نام، از آنها  اطلاعات هویتی دریافت می‌شود. او در این مورد بیان کرد: «زمانی که متخصصان ثبت‌نام می‌کنند، در این فرآیند به آنها پیشنهاد می‌کنیم که اگر مدارک خود را کامل کنند، امتیازشان افزایش پیدا می‌کند یا اگر گواهی مهارت داشته باشند و آن را بارگذاری کنند، نماد مخصوصی دریافت می‌کنند که در پروفایل آنها به مشتریان نمایش داده شده و باعث بیشتر دیده شدن آنها نسبت به سایر متخصصان می شود یا یک نوع احراز هویت است که باید از سازمان قضایی کشور دریافت کند. پس از گرفتن آن مدرک یک نماد دیگر به او می‌دهیم که نشان‌دهنده احراز هویت شدن متخصص است.»

خدمت از ما
تولد ۵ سالگی «خدمت از ما»

صادقی‌نژاد ادامه داد: «اگر متخصصان بتوانند در طول مدت فعالیت خود، به اهداف مشخصی دست پیدا کنند و امتیاز بالایی از مشتریان دریافت کنند، نماد متخصص برگزیده به آنها داده می‌شود. با این موارد متخصص را تشویق می‌کنیم تا به خوبی فعالیت کند و پروفایل خود را بهبود دهد و مشتری راحت‌تر به او اعتماد کند.»

کرونا براین کسب‌وکار هم مانند کسب‌وکارهای دیگر تاثیر گذاشته است. البته که به گفته صادقی‌نژاد کرونا هم باعث رشد مجموعه شد و هم آسیب‌هایی به مجموعه وارد کرد. او در این مورد توضیح داد: «تقاضا برای برخی خدمات چون قالیشویی و نظافت کاهش پیدا کرد. چون مردم علاقه نداشتند در این شرایط فرد غریبه‌ای وارد خانه‌اشان شود و فقط در صورت ضرورت، مشتری درخواست خدمت می‌کرد. از سوی دیگر کرونا ضریب نفوذ اینترنت را افزایش داد و موج جدیدی ایجاد شد.»

آنطور که صادقی‌نژاد می‌گوید در دوران کرونا لحظه‌ای که همه شوکه بودند، آنها سریع بازار را بررسی کردند و نیازها را سنجیدند و خدمات ضدعفونی شرکت‌ها و ادارات و ماشین‌ها را راه‌اندازی کردند و حاصل این کار فراهم‌سازی زمینه‌ای برای رشدهای خوب در شرایط پیش‌ آمده بود.

https://pvst.ir/avw
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو