skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل آیتول اعلام کرد:

سرویس استعلام خلافی خودرو از سمت پلیس راهور قطع شده است

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۹ شهریور ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۰ شهریور ۱۴۰۰

قطعی سراسری سرویس استعلام خلافی خودرو در ماه‌های گذشته باعث سردرگمی کاربران شده است و در روزهای اخیر آنها در شبکه‌های اجتماعی به این موضوع واکنش نشان دادند. حالا مدیرعامل آیتول،درگاه تجمیع خدمات خودرو، اعلام می‌کند که این قطعی از سوی پلیس راهور بوده است. به گفته امیرحسین عبیری پلیس راهور چند ماهی است که قصد دارد سرویس جدیدی در حوزه خلافی خودرو ارائه دهد؛ اما هنوز پس از چندماه سرویسی عرضه نشده است.

به گزارش پیوست، چند ماهی است که سامانه خلافی آنلاین همه اپلکیشن‌ها چون آپ، آیتول، سداد، تهران من، راهور ۱۲۰ و حتی سامانه پیامکی آنها از دسترس خارج شده است و مردم نمی‌توانند از این سامانه‌ها خلافی خودروی خود را استعلام کنند. حالا امیرحسین عبیری، مدیرعامل آیتول اعلام می‌کند که این قطعی از سمت راهور است و هنوز مشخص نیست که چه زمان این سرویس وصل می‌شود.

او در این مورد به پیوست گفت: «این قطعی از سوی راهور بوده است چرا که به ما اعلام کرده‌اند می‌خواهند سرویس جدیدی در حوزه خلافی انلاین ارائه دهند؛ اما همچنان سرویس جدیدی عرضه نکرده اند. به همین خاطر چند ماهی است که سامانه‌هایی که سرویس خلافی آنلاین ارائه می‌دهند، سرویسشان قطع شده است.»

او ادامه داد: «الان نه مردم می‌توانند از این سرویس استفاده کنند و نه ما می‌توانیم این سرویس را ارائه دهیم. ما هم از پلیس راهور پیگیری کردیم و دو تا سه ماه است که می‌خواهد API جدید ارائه دهد؛ اما همچنان اتفاقی رخ نداده است و وقتی از آنها سرویس می‌خواهیم، می‌گویند به زودی سرویس خود را ارائه می‌دهند؛ این کندی از سوی آنهاست.»

عبیری همچنین گفت: «وقتی مردم از ما بازخواست می‌کنند که چرا سرویس قطع شده است، ما اعلام می‌کنیم که از سمت راهور قطع است و هرزمان سرویس وصل شد، اطلاع‌رسانی می‌کنیم؛ اما هیچ زمان خاصی برای وصل شدن وجود ندارد. یعنی نمی‌توانیم قول دهیم که یک هفته دیگر باز می‌شود یا سه ماه دیگر.»

پیشتر در سال ۹۹،معاون اجرایی پلیس راهور ناجا اعلام کرد که استارت‌آپ‌های پرداخت قبوض جریمه از جمله واسطه‌هایی هستند که پلیس راهور ناجا به هیچ یک از این واسطه‌ها مجوز اقدام در خصوص خدمات خود نداده است. فرودین ماه سال جاری مدیرعامل استارت‌آپ «آیتول» از مذاکره و برگزاری جلسات با پلیس راهور خبر داد و گفت که پلیس به صورت ضمنی موافقت کرده تا API خلافی را در اختیار کسب‌وکارها قرار دهد که البته این موضوع هنوز عملیاتی نشده و حتی سرویس خلافی خود راهور هم قطع شده است.

https://pvst.ir/au6
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو