skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سید مجتبی محفوظی در موافقت با وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات:

نماینده آبادان: عیسی زارع‌پور تحصیلات عالی و مرتبط با ICT دارد

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۳۱ مرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۱ دی ۱۴۰۰

پس از سخنان مخالف عیسی زارع‌پور، وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات، نماینده آبادان در موافقت با عیسی زارع‌پور اعلام کرد که وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات از انگیزه و تخصص و تجربه برای تصدی این مسئولیت برخوردار است و در عین حال تحصیلات او مرتبط با حوزه مسئولیتش نیز هست.

به گزارش پیوست، سیدمجتبی محفوظی، نماینده آبادان در نشست علنی امروز (۳۱ مردادماه) مجلس به عنوان موافق کلیات برنامه‌های وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه امروز ما در بحث وزارتخانه ارتباطات نیاز به متخصصانی داریم که در حوزه‌های مختلف صاحب تجربه باشند، گفت: «در این وزارتخانه ۱۰ هزار نیرو مشغول فعالیت هستند. ۱۰۰ هزار نیرو مختص زمانی بود که هنوز مخابرات خصوصی‌سازی نشده بود و آقای زارع‌پور سال‌ها تجربه مثبت در حوزه عملکردی خود دارد و در دوره ۵ ساله مسئولیت خود در وزارت ارشاد نیز عملکرد خوبی داشته است.»

به گفته محفوظی، زارع‌پور در توسعه خدمات الکترونیکی در وزارت ارشاد خدمات زیادی ارائه کرده و قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم‌افزار را هم اجرایی کرده است. او همچنین بیان کرد: «شناسایی صاحبان سایت‌ها بخش دیگری از خدمات ایشان بود و زارع‌پور در سال ۸۹ به عنوان مدیر برتر وزارت فرهنگ مورد تقدیر قرار گرفته است.»

او در ادامه صحبت‌های خود به دوره مسئولیت وزیر پیشنهادی ارتباطات در قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: «بخش زیادی از رضایتمندی مردم از این قوه مربوط به خدمات الکترونیک است که به همت آقای زارع پور راه‌اندازی شد. ۵ و نیم میلیون مراجعه‌کننده به قوه قضاییه را کاهش داد و ۱۰ درصد زمان رسیدگی به پرونده‌ها را کم کرد. او  راه‌اندازی سامانه‌های فراوان و اپلیکیشن‌های نظیر استعلامات الکترونیکی و آنلاین کردن دادگاه‌ها را در کارنامه خدمات خود دارد؛ اما ما انتظاراتی از او در حوزه وزارت ارتباطات نیز داریم.»

او بیان کرد که نمایندگان انتظار دارند تا زارع‌پور در جهت خارج شدن انحصار اپلیکیشن‌های خارجی از فضای مجازی کشور و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات و اجرای آن به نفع مردم و بهره‌مندی عموم جامعه از مزایای آن برنامه‌های عملیاتی و اجرایی ارائه کند.

https://pvst.ir/aqw
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو