skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سازمان تامین اجتماعی باید تمام خدمات خود را الکترونیکی کند

محیط کار اشتراکی شاغلان فضای مجازی به عنوان محل کارگاه پذیرفته می‌شود

۱۷ مرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تامین اجتماعی

سازمان تامین اجتماعی موظف شده است در یک بازه زمانی ۶ ماهه کلیه خدمات خود را به صورت غیرحضوری و الکترونیکی ارائه کند.

به گزارش پیوست، سازمان تامین اجتماعی باید به گونه‌ای عمل کند که تمامی سرویس‌ها و خدمات خود را به صورت الکترونیکی به مراجعه‌کنندگان ارائه کند و بعد از گذشت ۶ ماه فقط خدماتی که به‌هیچ‌وجه به شکل برخط قابل ارائه نیستند در شعب و کارگزاری‌های سازمان تامین اجتماعی ارائه شوند. لیست خدمات غیرقابل ارائه به صورت الکترونیکی باید به تایید کارگروه تعامل‌پذیری برسد.

طبق مصوبه شورای اجرایی فناوری اطلاعات که در آخرین جلسه این شورا در دولت دوازدهم برگزار شد، سازمان تامین اجتماعی باید در یک فرایند ۴ ماهه خدمات شعب و کارگزاری‌های خود را به نحوی تنظیم کند که مختص ارائه خدمات به اشخاص کم‌توان یا متقاضیانی باشد که تمایل به دریافت خدمات حضوری دارند.

ارائه خدمات الکترونیکی برای برخی از مراجعه‌کنندگان سازمان تامین اجتماعی مشکلاتی ایجاد کرده است از همین رو به نظر می‌رسد شورای اجرایی فناوری اطلاعات در نظر داشته راهکاری میانه برای ارائه این خدمات ایجاد کند تا علاوه بر اینکه امکان ارائه خدمات به صورت حضوری را برای افراد کم‌توان فراهم می‌کند مراجعه‌کنندگان به سازمان تامین اجتماعی را تشویق به استفاده از خدمات الکترونیکی کند.

در این مصوبه پیش‌بینی شده است که برای ارائه خدمات الکترونیکی مشوق‌هایی در نظر گرفته شود و به طور مثال خدمات الکترونیکی به صورت رایگان به متقاضیان ارائه شود و هزینه تمام شده خدمات فقط برای خدمات حضوری محاسبه و دریافت شود. البته در این مصوبه تاکید شده است که هزینه خدمات ارائه شده به افراد کم‌توان رایگان بوده و سازمان تامین اجتماعی آن را خواهد پرداخت. همچنین هزینه خدماتی که به شکل الکترونیکی ارائه نمی‌شوند، اگر تاکنون رایگان بوده‌اند می‌توان برای آنها تعرفه‌ای در نظر گرفته اما اگر تعرفه مشخصی دارند نباید هزینه آن افزایش پیدا کند.

همچنین در این مصوبه بر اجرایی شدن پنجره واحد میان سازمان تامین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی به منظور کاهش مراجعه‌ها و جلوگیری از ارائه اطلاعات تکراری به سازمان‌های بیمه تامین اجتماعی و امور مالیاتی تاکید شد. در مصوبه جلسه چهاردهم شورای اجرایی فناوری اطلاعات تاکید شده بود تا «پنجره واحد و پایگاه داده مشترک اخذ اطلاعات کارفرمایی توسط سازمان تامین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی ایجاد شود و حداکثر ظرف مدت یک ماه به بهره‌برداری برسد.» در این صورت این پنجره واحد باید پایان تابستان سال گذشته به بهره‌برداری می‌رسید. حال در جلسه ۲۲ شورای اجرایی فناوری اطلاعات به اتمام این پنجره واحد تا پایان مرداد ماه تاکید شده است.

همچنین سازمان تامین اجتماعی موظف شده حداکثر ظرف دو ماه فرایندهای داخلی خود را به نحوی اصلاح کند تا ارئه خدمات این سازمان در تخصیص کد کارگاه برای چند فعالیت حوزه فضای مجازی با یک کدپستی و در نشانی محل اقامت قانونی اشخاص مجاز اجرایی شده باشد.

در این صورت افراد و شاغلان فضای مجازی می‌توانند در صورت فعالیت در محیط‌های کار اشتراکی، آن محیط را به عنوان محل کارگاه خود معرفی کنند و برای آن کد کارگاه دریافت کنند.

متن کامل مصوبه شورای اجرایی فناوری اطلاعات در خصوص الکترونیکی شدن خدمات سازمان تامین اجتماعی

https://pvst.ir/aoc

مهرک محمودی روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شد و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابرار اقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کرد. همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کرد و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کرد. حال سال‌هاست که پیوست خانه مهرک محمودی است؛ اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه او شده‌اند.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو