skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

براساس گزارش سال ۹۹:

سامانه تامین مالی «کارن کراد» ۹۰ میلیارد تومان برای استارت‌آپ‌ها جذب سرمایه کرد

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۱۴ فروردین ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۵ دقیقه

 بیش از هزار و ۲۰۰ استارت‌‌آپ سال گذشته از خدمات سامانه تامین و سرمایه‌گذاری «کارن کراد» بهره‌مند شدند. براساس گزارش سالانه این سامانه تامین مالی همچنین بیش از ۸۰ استارت‌آپ موفق به جذب سرمایه شدند و در کل در سال ۹۹ در کارن کراد میزان ۹۰ میلیارد تومان جذب سرمایه برای استارت‌آپ‌ها صورت گرفته است.

به گزارش پیوست، کارن کراد، سامانه تامین مالی و سرمایه‌گذاری تحت حمایت و نظارت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با هدف آسان‌سازی فرآیند جذب سرمایه برای استارت‌آپ‌ها، از سال ۹۷ آغاز به کار کرده و در سال ۹۹ نیز با موافقت شرکت فرابورس، مجوز تامین مالی جمعی مبتنی بر مدل مشارکت از فرابورس را دریافت کرد.

طبق گزارش سالانه کارن کراد، میزان جذب سرمایه در این سامانه طی سال ۹۹ به بیش از ۹۰ میلیارد تومان رسید و بیش از ۳۰۰ منتور برای آموزش و مشاوره استارت‌آپ‌ها در کارن کراد حضوریافتند. همچنین بیش از ۸۰ استارت‌آپ موفق به جذب سرمایه شدند و بیش از هزار و ۲۰۰ استارت‌آپ از خدمات کارن بهره‌مند شدند و بیش از هزار و ۲۰۰ سرمایه‌گذار در کارن کراد ثبت نام کردند.

فعالیت‌های صورت گرفته در کارن کراد تا اسفند ۹۹

فعالیت‌های این سامانه در پنج بخش «DEMODEY»، «I-MEET»، «INVESTMENT SUMMIT»، «کافه سرمایه» و «WORKSHOP & WEBINAR» است. کارن کراد همچنین در ۶ ماه اول سال گذشته در هفت حوزه سلامت، آب و انرژی، IT و IOT، حوزه کشاورزی و سلامت دیجیتال و حوزه ورزش رویداد جذب سرمایه برگزار کرد. در ۶ ماه دوم سال نیز در حوزه‌های آموزش، کالاهای تندمصرف، رسانه، فین‌تک، خودرو، تجهیزات پزشکی، حوزه مبلمان و صنایع وابسته، محصولات فناورانه و موثر درمدیریت بهینه مصرف آب، برق و انرژی و حوزه معدن هم رویدادهای جذب سرمایه برگزار شد.

تایم‌لاین فعالیت‌های صورت گرفته در کارن کراد

کافه سرمایه هم از جمله رویدادهایی که کارن کراد در سال گذشته برگزار کرد. به این ترتیب از ۲۲ تا ۲۵ مردادماه کافه سرمایه با حضور ۲۵ استارت‌آپ و ۶۲ سرمایه‌گذار حقیقی و حقوقی ۳۵۰ جلسه سرمایه‌گذاری درحوزه‌های سلامت، آموزش، تولیدمحتوا، صنعت پزشکی، گردشگری، کشاورزی، هنر، مد و پوشاک و موادغذایی و اینترنت اشیا و AI و  BI برگزار شد. در ۲۸ و ۲۹ بهمن‌ماه نیز با حضور ۳۱ استارت‌آپ‌ و ۵۱ سرمایه‌گذار حقیقی و حقوقی هم ۲۶۵ جلسه سرمایه‌گذاری برگزار شد.

در بخش I-MEET، در ۴ آذرماه سرمایه‌گذاران حوزه مختلف در مورد چالش‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر و فرصت‌ها و تهدیدهای سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها جلسه‌ای برگزار کردند. در این جلسه همچنین میان سرمایه‌گذاری شبکه‌سازی شد و با برنامه‌های سرمایه‌گذاری کارن کراد آشنا شدند. در ۱۳ دی‌ماه همچنین کارن کراد درحوزه مبلمان و صنایع وابسته با حضور ۱۳۸ سرمایه‌گذار و ۷ استارت‌آپ یک رویداد جذب سرمایه‌ بزرگ برگزار کرد.

کارن کراد در کنار جلسات برگزاری رویدادهای جذب سرمایه‌ کارگاه‌های آموزشی هم برگزار کرد. به این ترتیب در سال گذشته این سامانه تامین سرمایه، ۱۱۵ کارگاه و وبینار و بیش از ۱۰ دوره و بوت‌کمپ با حضور بیش از ۳ هزار و در بیش از ۵۰۰ ساعت برگزار کرد.

 

کارن کراد همچنین با هدف ارائه خدمت بهتر به استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارها بیش از ۲۰ تفاهم‌نامه با شرکت‌های خدمت‌رسان در حوزه‌های دیجیتال مارکتینگ، مالی و حسابداری، فنی و کسب‌وکاری و حقوقی و قانونی منعقد کرد.

کارن کراد همچنین در برگزاری کمیپن نفس همکاری کرد. این کمپین همزمان با شیوع کرونا در کشور سال ۹۸ باهدف حمایت از کسب‌وکارها و تامین نیازهای کادر درمانی برگزار شد. براساس آمار و ارقام ارائه شده توسط کارن کراد در این کمپین ۲۷ هزار و ۳۹۱ نفر مشارکت کردند و ۱۵۲ میلیارد و ۹۹۴ میلیون و ۹۸۰ هزار ریال مبلغ جمع آوری شد.

فعالیت‌های بین‌المللی کارن کراد

کارن کراد به عنوان کارگزار معاونت علمی و فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در سال گذشته مامور بود تا ۲۰ شرکت دانش‌بنیان را به بخش «Futurestars» چهلمین دوره از نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک خاورمیانه با عنوان جیتکس که در امارات برگزار شد، اعزام کند. از ۲۰ تیم برتر، ۵ تیم در مرحله نیمه نهایی بخش futurestars انتخاب شدند.

رویداد TIM (Technology investment meeting) یکی از رویدادهای جانبی شبکه تبادل و انتقال فناوری گروه هشت کشور اسلامی درحال توسعه (گروه دی ۸) است که در بهمن ماه ۹۹ با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی و پارک فناوری پردیس توسط سامانه کارن کراد به صورت مجازی برگزار شد. ۲۱۰ کاربر شامل سرمایه‌گذاری کشورهای اسلامی دی‌۸ (بنگلادش، مصر، اندونزی، ایران، مالزی، نیجریه، پاکستان، ترکیه)، کنیا، امارات و مخاطبان رویداد از طریق پلتفرم اسکای‌روم و آپارات حاضر شدند و استارت‌آپ‌ها به منظور جذب سرمایه به ارائه ایده‌های خود پرداختند.

کارن کراد سال گذشته همچنین بازار تامین مالی جمعی و شاخص صکوک فرابورس ایران خود را با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، علی دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و امیر هامونی، مدیرعامل شرکت فرابورس رونمایی کرد. به این ترتیب اولین کمپین تامین مالی جمعی خود را با شرکت دانش‌بنیان رادیولوژی بهیار صنعت سپاهان که در زمینه ساخت و فروش محصول دانش‌بنیان حوزه تجهیزات فعالیت می‌کند، در اسفندماه ۹۹ آغاز کرد. تامین مالی این استارت‌آپ در عرض کمتر از یک ماه توسط بیش از ۴۰ سرمایه‌گذار صورت گرفت.

کارن کراد همچنین در برگزاری آوردگاه سرمایه که یکی از اجزای اصلی الکام استارز است، کمک کرد. به این ترتیب سرمایه‌گذاران با استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارها نو آشنا شوند. با دریافت اطلاعات کسب‌وکارها و ارائه آنها به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا جذب سرمایه با سهولت بیشتری برای استارت‌آپ‌ها انجام گیرد.

متن کامل گزارش سالانه کارن کراد را از لینک زیر بخوانید:

گزارش تامین مالی و سرمایه‌گذاری کارن

http://pvst.ir/9sn
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو