skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

جذب سرمایه ۶۴ استارت‌آپ از طریق سامانه تامین مالی و سرمایه‌گذاری «کارن کراد»

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۱۹ فروردین ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

سامانه تامین مالی و سرمایه‌گذاری «کارن کراد» در گزارشی که مربوط به عملکرد سال ۹۸ آن است اعلام کرده که در سال گذشته هزار استارت‌آپ از خدمات کارن‌کراد که شامل کارگاه‌های آموزشی و ارائه مشاوره‌های تخصصی در حوزه حقوقی و مالی است، بهره برده‌اند. از سوی دیگر براساس این گزارش از بین ۴۸۰ استارت‌آپ تایید شده توسط این کارگزاری رسمی تامین مالی و سرمایه‌گذاری، ۶۴ استارت‌آپ توانستند سرمایه جذب کنند.

به گزارش پیوست، کارن کراد،کارگزاری رسمی تامین مالی و سرمایه‌گذاری اولین سامانه تأمین مالی جمعی مبتنی بر مدل مشارکت تحت حمایت و نظارت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که با هدف تسهیل ارتباط کارآفرینان با سرمایه‌گذاران و آسان‌سازی فرآیند جذب سرمایه برای استارت‌آپ‌ها در تمامی حوزه‌ها تاسیس شده است. این سامانه پس از ارزیابی و تایید و آموزش کسب‌وکارها، با برگزاری رویدادهای آنلاین و حضوری در حوزه سرمایه‌گذاری به بهبود روند سرمایه‌گذاری کمک می‌کند.
حال کارن کراد در قالب گزارشی عملکرد خود را در زمینه رویدادهای برگزار شده، تفاهم‌نامه‌های همکاری و آمار و ارقامی از تعداد سرمایه‌گذاران ثبت‌نام شده، استارت‌آپ‌های موفق به جذب سرمایه به کمک این سامانه را در طول سال ۹۸ منتشر کرده است.

 کارن کراد از نگاه آمار و ارقام

براساس گزارشی که کارن کراد، سامانه تامین مالی و سرمایه‌گذاری منتشر کرده، بیش از هزار استارت‌آپ از خدمات این سامانه در سال گذشته بهره‌مند شده‌اند. ۴۸۰ استارت‌آپ نیز توسط این سامانه تایید و از این تعداد ۶۴ استارت‌آپ موفق به جذب سرمایه‌ شدند. همچنین از ابتدای سال تا اسفندماه ۹۸، ۹۸۱ سرمایه‌گذار در سامانه کارن کراد ثبت‌نام کرده‌اند و  ۳ هزار و ۹۴ کارآفرین و ۳۰۰ منتور نیز امکان بهره‌مندی از خدمات کارن را داشته‌اند

براساس گزارش عملکرد کارن کراد بیش از هزار استارت‌آپ از خدمات آموزشی و مشاوره‌ای کارن کراد بهره‌مند می‌شوند

این سامانه طبق گزارشی که منتشر کرده، با حدود ۱۳۰ دستگاه‌ و سازمان دولتی و خصوصی تفاهم‌نامه همکاری برای توسعه بازار کسب‌وکارهای نو امضا کرده است. این سازمان‌ها و دستگاه‌ها شامل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، پارک‌های علم و فناوری‌های تهران و شهرستان‌ها، جهاد دانشگاهی‌ها، شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت، شتاب‌دهنده‌ها، سازمان فناوری و اطلاعات و مرکزهای نوآوری و فناوری بوده‌اند.
کارن کراد در بخش دیگری از گزارش خود از همکاران استراتژیک این سامانه در سال ۹۸ نیز نام برده است. این همکاری‌ها جهت خدمت‌رسانی به کسب‌وکارها و استارت‌آپ‌ها شکل گرفته و به همین جهت بیش از ۲۰ تفاهم‌نامه همکاری میان این کارگزاری و شرکت‌های خدمت‌رسان منعقد شده است.  براساس این گزارش هم این شرکت‌ها در حوزه‌های دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی، مالی و حسابداری، فنی و کسب‌وکاری و حقوقی و قانونی فعالیت می‌کنند.

کارن کراد برای خدمت‌رسانی به استارت‌آپ‌ها بیش از ۲۰ تفاهم‌نامه همکاری با شرکت‌های خدمت‌رسان منعقد کرد

 

رویدادهای برگزارشده

در بخش دیگری از این گزارش سامانه تامین مالی و سرمایه‌گذاری «کارن کراد» به رویدادهایی که برای بالا بردن سطح آموزشی و شبکه‌سازی فعالان استارت‌آپی برگزار کرده اشاره داشته است. براین اساس در سالی که گذشت این سامانه رویدادهای بسیاری در ۳ زمینه شبکه‌سازی، سرمایه‌گذاری و آموزشی و مشاوره‌ای برگزار کرده است. هرکدام از این رویدادها هم عناوینی به خود اختصاص دادند. رویدادهای شبکه‌سازی با نام  «I-MEET»، نشست‌ها و رویدادهای سرمایه‌گذاری با نام‌های «INVESTMENTSUMMIT» و «کافه‌سرمایه» و رویدادهای آموزشی و مشاوره‌ای تحت عنوان «کارگاه‌ها و وبینارها» برگزار می‌شد. براساس گزارش کارن کراد، از فروردین تا شهریورماه سال گذشته ۷ رویداد سرمایه‌گذاری، ۱۲ کارگاه و وبینار و ۳ رویداد متفرقه توسط این سامانه تامید مالی برگزار شده است.

از فروردین تا شهریور ماه سال گذشته حدود ۷ رویداد سرمایه‌گذاری توسط کارن کراد برگزار شد

 

از مهر تا اسفند سال ۹۸،همچنین ۴ رویداد سرمایه‌گذاری، ۲ رویداد شبکه‌سازی و ۱۳ کارگاه آموزشی برگزار شد. البته اسفندماه به دلیل شیوع کرونا تمامی رویدادها دراین ماه به تعویق افتاد و اعضای کارن کراد نیز مجبور به دورکاری شدند.

متن کامل گزارش را می‌توانید  اینجا بخوانید.

http://pvst.ir/7qv
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو