skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

چگونه سرمایه به عنوان سرویس در سال ۲۰۲۱ به کمک شما خواهد آمد

۱۱ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

«بسیاری از بنیان‌گذاران در کنار هم با پول‌سازی سرمایه جذب می‌کنند». این جمله از رابن هریس بنیان گذار شرکت Career Karma است که در زمینه مشاوره و آموزش شغلی فعالیت می‌کند. این جمله چند ماهی است که ذهن من را درگیر کرده، در واقع در روند جذب سرمایه، شما پولی پرداخت می‌کنید و در ازای آن مالکیت و سهام دریافت می‌کنید. به همین دلیل استارت‌آپی به نام Clearbanc جلب توجه می‌کند.

به گزارش پیوست، شرکتی که توسط مایکل رومانو و اندرو دی‌سوزا بنیان گذاری شد خودش را جایگزینی بدون سهام برای بنیان‌گذارانی می‌داند که در مراحل اولیه کار خود هستند. این استارت‌آپ با استفاده از الگوریتمی داده‌های استارت‌آپ هدف را برسی می‌کند و اگر بازده هزینه مثبت باشد بین 10 هزار دلار تا بیش از 10 میلیون دلار روی آن سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این استارت‌آپ به جای خرید سهام در واقع از طریق تقسیم درآمد پول سازی می‌کند.

دی‌سوزا در مصاحبه با وبسایت خبری تک‌کرانچ گفت: «درحالیکه ما با استفاده از این مدل روی بیش از 4 هزار تجارت سرمایه‌گذاری کرده‌ایم از 50 هزار تجارتی که در این مقیاس یا سطح استمرار نبودند نیز روی برگرداندیم». این استارت‌آپ خبر را این هفته یعنی زمانی به من داد که آنها برای ساخت یک محصول جدید به نام «ClearAngel»  در حدود ۱۰ میلیون دلار سرمایه‌ جذب کردند.

این استارت‌آپ سعی دارد از هر کسی که تجارت آنلاینی با درآمد اولیه دارد پشتیبانی کند. استارت‌آپ Clearbanc می‌خواهد جایگزین سرمایه دوستان و خانواده شود، رویکردی که به عقیده دی‌سوزا بسیار خلاقانه است.

برای قرار گرفتن در لیست بررسی‌های این استارت‌آپ تنها به 1000 دلار درآمد ماهیانه نیاز دارید. در عوض این استارتاپ 10 تا 50 هزار دلار روی طرح شما سرمایه‌گذاری می‌کند و بنیان‌گذاران باید تا 2 درصد از درآمد خود را در طول چهار سال به این استارت‌آپ پرداخت کنند.

روش بازپرداختی که این استارت‌آپ ارائه می‌دهد برای برخی استارت‌آپ‌ها مناسب است اما برخی دیگر بهتر است به روش سنتی و دریافت وام بانکی مراجعه کنند. به نظر من بزرگ‌ترین مشکل این است که اگر یک استارت‌آپ درآمد بالایی داشته باشد، تقسیم آن با ااستارت‌آپ دیگری منطقی نیست.

اما اگر یک استارت‌آپ سرمایه ClearAngel را دریافت کند اما حداقل درآمد را کسب نکند چه خواهد شد؟ «در این صورت محصول ClearAngel کاربردی نخواهد داشت. مطمئنا شرکت‌هایی هستند که بازدهی نخواهند داشت و این ریسک کاری ما است».

سرمایه‌گذاری متفاوت موافقان و مخالفان خود را دارد درست همانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری. اگر هدف نهایی تبدیل شدن به یک تجارت میلیارد دلاری باشد، بهترین مسیر کدام است؟ آیا قرارداد تقسیم درآمد به شانس شما برای جذب سرمایه لطمه می‌زند؟

منبع: TechCrunch

 

http://pvst.ir/9ne

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو