skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

مریخ ونچرز در استارتاپ خودرو۴۵ سرمایه‌گذاری کرد

تحریریه پیوست

۲۶ آذر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

شرکت سرمایه‌گذاری «مریخ ونچرز»، روی استارت‌آپ «خودرو۴۵»، پلتفرم فروش خودرو‌های کارکرده، سرمایه‌گذاری کرد هرچند میزان سرمایه‌گذاری صورت گرفته اعلام نشده است اما پیش‌بینی شده پس از این سرمایه‌گذاری امکان توسعه فعالیت‌های این استارت‌آپ در شهره‌های دیگر غیر از تهران نیز فراهم شود.

نیما ذبیح‌اله‌زاده، مدیر روابط عمومی استارت‌آپ خودرو۴۵ با بیان اینکه براساس سیاست‌های مدیران ارشد رقم دقیق سرمایه‌گذاری و میزان سهم را نمی‌تواند اعلام کند، درمورد این سرمایه‌گذاری به پیوست گفت: «در مورد سرمایه‌گذاری تنها می‌توانم بگویم که در حدود چند ۱۰ میلیارد تومان روی استارت‌آپ ۴۵ سرمایه‌گذاری شده است. هدف ما از جذب سرمایه این بود تا شعب مراکز خود را در سراسر ایران توسعه دهیم. به زودی در استان‌های شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز هم شعبه کارشناسی خودرو تاسیس خواهیم کرد.»

او در ادامه افزود: «هم‌اکنون ۱۰۰ نفر در شرکت ما مشغول به فعالیت هستند. با این هدف‌گذاری و جذب سرمایه‌گذاری پیش‌بینی کردیم تا چند سال آینده هزار نیرو انسانی را هم جذب کنیم.»

او در مورد دلیل انتخاب «مریخ ونچرز» به عنوان سرمایه‌گذار گفت: «مریخ‌ونچرز ارتباط خوبی با تیم مدیریتی استارت‌آپ خودرو۴۵ داشت و یکی از اعضای هیات مدیره مریخ ونچرز جزو موسسان خودرو۴۵ است. به واسطه همین هم این سرمایه‌گذاری صورت گرفت. این ارتباط به خاطر شناخت ظرفیت‌های دو طرف شکل گرفت.»

او در ادامه صحبت‌های خود درمورد فعالیت استارت‌آپ «خودرو۴۵» افزود: «حدود ۳ سال است که فعالیت خود را آغاز کرده‌ایم. ما به نوعی موج دوم استارت‌آپ در حوزه فروش خودرو بودیم. موج اول استارت‌آپ‌هایی بودند که در حوزه آگهی خودروها فعالیت می‌کردند. در موج اول برای اینکه افراد خودروهای خود را بفروشند، در ابتدا باید قیمت‌گذاری می‌کردند؛ اما در این بازار  افراد سودجو وجود دارند و قیمت‌های غیرواقعی وارد این بازار کردند.»

ذبیح‌اله‌زاده ادامه داد: «موج دوم استارت‌آپ‌های حوزه خرید و فروش خودرو برخاسته از فرآیند غیرشفاف خرید و فروش خودرو بود. هدف ما هم اصلاح فرآیند فروش خودرو بود تا خریداران و فروشندگان به صورت شفاف و با سرعت معامله امنی را انجام دهند.»

به گفته او در این زمینه تصمیم گرفتند پلتفرمی تهیه کنند تا صفر تا صد معامله خودرو را مدیریت کنند. او همچنین بیان کرد: «در قدم اول باید خودرو قیمت‌گذاری می‌شد. خودرو برمبنای عرضه و تقاضا در بازار قیمت‌گذاری می‌شود. البته قیمت خودروها با هم متفاوت است و فاکتورهای زیادی برای قیمت‌گذاری آن در بازار وجود دارد. به عنوان مثال قیمت خودرو دورنگ با قیمت خودرویی که تا به حال تصادف نداشته است، متفاوت است.»

هدف استارت‌اپ «خودرو۴۵» از جذب سرمایه این بود تا شعب مراکز خود را در سراسر ایران توسعه دهند. به زودی در استان‌های شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز هم شعبه کارشناسی خودرو تاسیس خواهیم کرد
نیما ذبیح‌اله زاده، مدیر روابط عمومی استارت‌آپ «خودرو۴۵»

براساس گفته‌های ذبیح‌اله‌زاده در استارت‌آپ خودرو۴۵، برای قیمت‌گذاری خودروها مراکز کارشناس خودرو راه‌اندازی کردند و هم‌اکنون ۸ مرکز فعال در تهران، کرج، خرم‌آباد و اهواز مشغول به فعالیت هستند.

او در مورد روند فعالیت مراکز کارشناس خودرو توضیح داد: «در ابتدا فروشندگان درخواست خود را در وبسایت این استارت‌‌آپ ثبت می‌کنند. یکی از مراکز به آنها پیشنهاد می‌شود. خودروی خود را به آن مرکز می‌برند. آن خودرو کارشناسی می‌شود و تقریبا ۱۵۰ فاکتور و ویژگی خودرو سنجیده می‌شود. براساس این فاکتورها و الگوریتم‌های قیمت‌گذاری، خودروی مورد نظر قیمت‌گذاری می‌شود.»

او در ادامه اضافه کرد: «به این صورت فروشنده می‌داند که یک قیمت منصفانه برای خودرو تعیین شده است. سپس پروفایل خودرو در اپلیکیشن خودرو۴۵ ثبت می‌شود. در این پلتفرم ما همچنین خریدارانی داریم که مورد تایید ما و دارای ویژگی‌های استانداردی هستند. یعنی ما این فرآیند را مدیریت می‌کنیم. خریداران هم می‌توانند با بررسی پروفایل‌ خودروها با اطمینان خودروی خود را خریداری کنند.» به گفته ذبیح‌اله زاده، کل فرآیند از ایجاد پروفایل خودرو در سایت تا معامله ۴۵ دقیقه به طول می‌انجامد و به همین خاطر اسم این استارت‌آپ هم خودرو۴۵ است.

http://pvst.ir/95c

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو