skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

۱۰۰ کسب و کار اینترنتی داوطلب شرکت در طرح رتبه‌بندی

تحریریه پیوست

۲۶ آذر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

۱۰۰ کسب و کاراینترنتی داوطلب شرکت درطرح ربته‌بندی کسب و کارهای اینترنتی شده‌اند و از این تعداد ۳۰ کسب و کار ثبت نام خود را نهایی کرده‌اند و رتبه‌بندی ۱۰ کسب و کار نهایی شده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، رتبه‌ بندی کسب‌ و کارهای اینترنتی با هدف ایجاد یک سیستم خودکنترل جهت بهبود مستمر عملکرد کسب‌‌ وکارها و افزایش رضایتمندی مشتریان بر مبنای معیارهای شفاف و قابل سنجش جهت کمک به مصرف ‌کننده در انتخاب صحیح، طراحی و پیاده‌سازی شده است.

رتبه‌بندی کسب و کارهای اینترنتی برای کسب و کارهای دارای نماد اعتماد الکترونیکی قابل اجراست و طبق آمار منتشر شده در پایگاه داده نماد اعتماد الکترونیکی تا کنون بیش از ۷۷ هزار نماد اعتماد الکترونیکی از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی صادر شده است.

پروژه رتبه‌ بندی کسب وکارهای اینترنتی از اوایل سال ۱۳۹۷ آغاز شد و در ابتدا با تشکیل جلسات متعدد با ذی‌نفعان این حوزه به خصوص نمایندگان اتحادیه کسب ‌وکارهای مجازی، انجمن صنفی کسب وکارهای اینترنتی، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و برخی از کسب ‌وکارهای پیشرو در حوزه تجارت الکترونیکی نسبت به دریافت نقطه نظرات در خصوص مدل، شاخص‏ ها و فرآیند اجرا ادامه یافت.

نهایتاً فاز اول پروژه رتبه‌ بندی، همراه با به ‌روزرسانی شناسنامه (پروفایل) اینماد کسب‌ وکار، نسبت به انتشار اطلاعات عملکرد کسب‌ وکار در سه دسته شاخص سابقه فعالیت، وضعیت پاسخگویی به شکایات و سوابق مغایرت با دستورالعمل اینماد اقدام شد. در فاز دوم پروژه رتبه‌ بندی، با استفاده از تجربه فاز اول و افزایش دقت ارزیابی شاخص‌ های قبلی و اضافه کردن شاخص‌ های جدید، تخصیص ستاره‌ های اینماد بر اساس نتایج رتبه ‌بندی عملیاتی شد.

طبق اعلام مرکز توسعه تجارت الکترونیکی رتبه‌ بندی کاملاً اختیاری بوده و صرفاً کسب ‌وکارهایی که علاقمند به انجام ارزیابی ‌های تخصصی توسط یک مرجع معتبر و قابل استناد و انتشار نتایج آن در قالب ستاره‌‌های اینماد خود هستند، در این فرآیند وارد می‌شوند.

طبیعی است، انجام ارزیابی‌ های تخصصی مستلزم ایجاد زیرساخت ‌های لازم به منظور تجمیع و پردازش اطلاعات، دریافت اسناد و مدارک ارائه ‌شده، بررسی ‌های کارشناسی و تخصصی و … است که هزینه آن بسته به عمق ارزیابی (پیشرفت- توسعه- تعالی) به صورت یک مقدار ثابت و پیش از انجام ارزیابی، توسط مرجع ارزیابی‌ کننده دریافت می‌ شود.

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعلام کرده است که تا کنون بیشترین تقاضا برای رتبه‌بندی از سوی کسب و کارهای کوچک‌تر به این مرکز ارائه شده است چرا که رتبه‌بندی این کسب و کارها و دریافت ستاره‌های نماد اعتماد می‌تواند موجب اعتماد مصرف کنندگان به آنان و در نهایت سهم بازار بیشتر شود. البته این مرکز اعلام کرده که رتبه‌بندی کسب وکاری بزرگ نیز می‌تواند به شفافیت بیشتر بازار بیانجامد.

http://pvst.ir/95b

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو