skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰- ۴

بودجه عمرانی مرکز ملی فضای مجازی بیش از ۱۰۰درصد افزایش یافت

تحریریه پیوست

۱۶ آذر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

بودجه سرمایه‌ای مرکز ملی فضای مجازی در سال آینده نسبت به سال جاری، افزایش بیش از ۱۰۰درصدی خواهد داشت همچنین بودجه هزینه‌ای این مرکز نیز حدود ۴۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش پیوست، مرکز ملی فضای مجازی که به عنوان بازوی اجرایی شورای عالی فضای مجازی کشور فعالیت می‌کند، در سال آینده شاهد افزایش چشمگیری در بودجه خود نسبت به بودجه مصوب سال جاری است. در بخش بودجه سرمایه‌ای برای این مرکز، ۳۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بیش از سال جاری بودجه پیش‌بینی شده و در بخش بودجه هزینه‌ای نیز نزدیک ۷ میلیارد تومان افزایش را شاهد هستیم.

مرکز ملی فضای مجازی که از سال ۹۱ کار خود را آغاز کرده به صورت مستمر شاهد افزایش بودجه هزینه‌ای و سرمایه‌ای بوده است که این روند نشان می‌دهد جایگاه مرکز ملی در ساختار اداری کشور، روزبه‌روز مستحکم‌تر می‌شود. در لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای این مرکز ۶۴ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان بودجه تملک دارایی‌های سرمایه‌ای پیش‌بینی شده که افزایش آن نسبت به بودجه مصوب سال جاری، بیش از ۱۰۰درصد است. در بخش بودجه هزینه‌ای نیز این مرکز ۲۲ میلیارد و ۶۹۹ میلیون تومان بودجه خواهد داشت. البته این ارقام در لایحه بودجه آمده‌اند و احتمال تغییر آنها در مجلس، وجود دارد.

بودجه مرکز ملی فضای مجازی در سال‌های اخیر/ارقام به میلیون ریال

عمده برنامه‌هایی که برای این مرکز در لایحه بودجه ذکر شده، رصد فضای مجازی کشور و همچنین تهیه طرح‌های مربوط به این حوزه است.

در بخش ردیف‌های متفرقه لایحه بودجه برای مرکز ملی فضای مجازی، دو ردیف در نظر گرفته شده است که عبارتند از «طرح‌های کلان ملی فضای مجازی کشور» و «اجرای طرح‌های زیرساختی و طرح‌های کلان فضای مجازی کشور» و در مجموع برای این دو طرح، ۴ میلیارد و ۵۰ میلیون تومان بودجه عمرانی و ۳ میلیارد تومان بودجه هزینه‌ای در نظر گرفته شده است که این اعداد به رقم بودجه ذکر شده برای این مرکز در بالا، افزوده شده‌اند.

در دریف‌های درآمدی دولت نیز نامه شورا و مرکز ملی فضای مجازی دیده می‌شود و بابت مجوزهای صادره از سوی این مرکز، در مجموع ۱۰۰ میلیون تومان درآمد در نظر گرفته شده است. این رقم نسبت به بودجه سال جاری، افزایشی نخواهد داشت.

http://pvst.ir/93o

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو