skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اقتصاد دیجیتال

تحریریه پیوست

کیو آر کد اینستاگرام پلی میان فروش دیجیتال و فیزیکی

تحریریه پیوست

۲۹ مرداد ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ آبان ۱۴۰۰

اینستاگرام با معرفی روش جدید تولید و استفاده از QR Cod (کیو آر کد) روی این شبکه اجتماعی فصل جدیدی در استفاده از این قابلیت را  آغاز کرده است.

به گزارش پیوست به نقل از فوربز، سال‌هاست که تحلیلگران عقیده دارند زمان همه‌گیری کیو آر کدها (QR Cods) در آمریکا فرا رسیده است. امسال هم مانند سال‌های گذشته جذابیت این حوزه بیش از پیش شده است.

حالا که پس از مدت‌ها رستوران‌ها شروع به کار کرده‌اند، کیو آر کدهایی در منوی رستوران‌ها قرار داده شده که مشتریان به جای لمس منو و احتمال آلوده شدن، این کدها را اسکن کنند. همچنین مرسولات تجاری هم کیو‌ آر کدی به همراه دارند که با اسکن آن می‌توان به اطلاعات محصول دسترسی پیدا کرد. فروشگاه‌های خرده‌فروشی هم در شرایط فعلی برای پرداخت بدون تماس فیزیکی از کدهای کیو آر استفاده می‌کنند.

به تازگی نیز اینستاگرام روش جدیدی در اختیار ۱۸۰ میلیون کاربر تجاری فیس‌بوک قرار داد که با استفاده از کیو آر کد بتوانند با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند. با اینکه ساخت و ارائه کیو آر کد برای اکثر شرکت‌ها کار ساده‌ای است؛ اما اینستاگرام میان‌بری در اختیار این شرکت‌ها قرار داده تا کیو آر کدی اختصاصی که به پروفایل اینستاگرام‌شان متصل است را به سادگی دانلود کنند. کاربران با اسکن این کیو آر کد از طریق دوربین استوری‌های اینستاگرام یا هر دوربین دیگری به پروفایل شرکت در اینستاگرام هدایت خواهند شد و می‌توانند به اطلاعات کامل و به روز آن شرکت دسترسی داشته باشند.

یکی ساده‌ترین کاربرد‌های کیو آر کد، چاپ آن روی پوسترهای تبلیغاتی یا نزدیک یک سری محصولات است و مشتریان می‌توانند برای تسهیل پرداخت یا تایید اعتبار از آن استفاده کنند. اما فرصت تازه‌ای که در اختیار تجارت‌ها قرار گرفته این است که از این پس فروشگاه‌های فیزیکی می‌توانند مشتریان خوشنود خود را برای رابطه طولانی‌تر به سادگی به صفحه اینستاگرام خود دعوت کنند.

سخنگوی فیس‌بوک در وصف این محصول تازه گفت: «ما می‌دانیم که مسیر پیش روی تجارت‌های کوچک همچون رستوران‌ها و فروشگاه‌ها، دشوار است و می‌خواهیم ابزارهایی را در اختیار آنها قرار دهیم تا با روش‌های تازه مردم را پیدا کرده و به آنها متصل شوند».

در حال حاضر خرده‌فروشان و رستوران‌ها به دلیل لزوم رعایت فاصله اجتماعی وضعیت نامناسبی ندارند؛ اما این وضعیت به این معنا نیست که مردمی در آن نزدیکی نیستند یا نمی‌خواهند با کسب‌وکارهای محلی ارتباط برقرار کنند. کدهای کیو آر یکی از مهم‌ترین خطوط ارتباطی فیزیکی- دیجتالی بین کسب‌وکارها و مردم محسوب می‌شوند و کسب‌وکارها باید از این روش‌های جدید حداکثر استفاده را داشته باشند.

منبع: forbes

http://pvst.ir/8gy

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو