skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

فریب «ایموجی چشمک» در موضوع ایمیل را نخورید

تحریریه پیوست

۲۵ تیر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

به تازگی یک کارزار بسیار موفق در زمینه ارسال ایمیل‌های اسپم به راه افتاده است که کامپیوترها را به باج افزار و بدافزارهایی برای استفاده در استخراج رمزارزها یا شبکه‌های بات نت آلوده می‌کند و می‌تواند بدون اطلاع شما پیغام‌های اسپم را از حساب کاربری شما به اشخاص دیگر ارسال کند.

معمولا اقدامات فیشینگ به سادگی قابل شناسایی هستند اما این جریان تا به امروز افراد زیادی را مجاب به باز کردن پیغام و دانلود فایل زیپ درون آن کرده است و براساس گزارش شرکت امنیت سایبری چک پوینت، در ماه ژوئن 2020 به پرسر و صدا ترین بدافزار حاضر تبدیل شده است.

رمز موفقیت این کارزار چیست؟ ایمیل ها با یک ایموجی چشمک در قسمت موضوع ایمیل ارسال می شوند. به همین سادگی.

این کمپین توسط بات نت قدرتمند «Phorpiex» پشتیبانی می‌شود. بات نت‌ها شبکه‌ای از کامپیوترهای آلوده هستند که هکرها از آن برای ارسال بد افزار از طریق ایمیل و دیگر اپلیکیشن‌های پیام‌رسان استفاده می‌کنند. یک کامپیوتر ممکن است بدون اطلاع کاربر در شبکه بات‌نت قرار گیرد و پس از آلوده شدن به بد افزار آن را به دیگر ماشین‌ها نیز منتقل کند. در واقع هیچ کامپیوتر اصلی وجود ندارد و تا زمانی که حداقل یک کامپیوتر به بد افزار آلوده باشد این بات نت فعال خواهد بود.

پس اگر ایمیلی دریافت کردید که در موضوع آن ایموجی چشمک بود و فایل زیپی به همراه داشت، ایمیل را باز نکنید. محتوای این فایل احتمالا تنها یک بد‌افزار خواهد بود و دانلود آن امنیت و حریم خصوصی شما را به خطر خواهند انداخت. اگر این ایمیل از سمت آشنایی ارسال شده است از طریق دیگری بدون اینکه به ایمیل پاسخ دهید با او تماس بگیرید و او را در جریان بگذارید که احتمالا کامپیوترش آلوده شده است.

همچنین برای شناسایی و مسدود سازی ایمیل‌های فیشینگ و وب‌سایت‌های تقلبی، می‌توانید از ابزار هایی همچون آنتی ویروس استفاده کنید تا امنیت داده‌هایتان تضمین شود.

منبع: lifehacker

http://pvst.ir/89e

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو