skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

گزینه‌های پیشنهادی کمیسیون صنایع برای ۸ شورا و مجمع‌ تخصصی:

نمایندگان جدید مجلس برای عضویت در کمیته فیلترینگ معرفی می‌شوند

تحریریه پیوست

۱۷ تیر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۸ تیر ۱۳۹۹

نمایندگان مجلس گزینه‌های پیشنهادی برای عضویت در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه (کمیته فیلترینگ) و شورای عالی فضایی را برای رای گیری معرفی کردند. براساس قانون کمیسیون‌های تخصصی مجلس پس از تشکیل باید نمایندگان پیشنهادی خود برای حضور در شوراها و مجمع‌های تخصصی را به صحن علنی معرفی کنند.

به گزارش پیوست، اکنون گزینه‌های پیشنهادی برای عضویت در  ۸ شورا و مجمع‌ تخصصی را به صحن علنی مجلس معرفی شدند. براین اساس برای کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، سیدجواد حسینی‌کیا، نماینده سنقر و فرهاد طهماسبی، نماینده استهبان معرفی شدند که یک نفر انتخاب خواهد شد.

سیدجواد حسینی‌کیا، نماینده سنقر پیشتر و در مجلس دهم هم عضو کمیسیون صنایع و معادن بود. او تحصیلات حوزوی دارد و در سوابق او فعالیتی در حوزه فناوری اطلاعات به چشم نمی‌آید. او پیش از مجلس دهم جانشین نهاد رهبری در دانشگاه رازی کرمانشاه و نماینده طلاب و فضلای شهرستان سنقر کلیایی در مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در دوره پنجم و ششم بود. فرهاد طهماسبی، نماینده استهبان و نی‌ریز همچنین دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان فیروزآباد، رئیس دادگستری شهرستان نی‌ریز و رئیس شعبه اول دادگاه عمومی (حقوقی) بود. طهماسبی پیش از آنکه به عنوان نماینده وارد مجلس شود، معاون قضایی رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب شیراز، سرپرست دادگاه‌های ویژه خانواده شیراز و مستشار دادگاه‌های تجدید نظر استان فارس بوده است.

در جلسه  کمیسیون صنایع و معادن همچنین برای عضویت در کمیسیون عالی فضایی در شورای عالی فضایی، رضا تقی‌پور، نماینده تهران و لطف‌الله سیاهکلی، نماینده قزوین توسط کمیسیون انتخاب و به صحن مجلس معرفی شدند.

رضا تقی‌پور، نماینده تهران از سال  ۸۸ تا ۹۱ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دهم بوده و پس از آن برکنار شد. او در گفت‌وگویی درسال ۹۳ اعلام کرد که دلیل برکناریش، اختلاف با رییس جمهور سابق بر سر ادغام وزارت ارتباطات با وزارت راه بود.

لطف‌الله سیاهکلی، نماینده قزوین نیز در دوره‌ای مدیرعامل شرکت صوتی و تصویری سروش بود که بعد از اجرای قانون منع استفاده از بازنشستگان، از سمت خود به عنوان معاون رئیس سازمان صداوسیما و رئیس سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی بازنشسته شد. او یکی از موافقان مقررات‌‌گذاری صداوسیما در بخش صوت‌وتصویر فراگیر فضای مجازی است.

*پیوست در شماره ۶۸ در بخش «یک روز یک مدیر» با رضا تقی‌پور، نماینده فعلی مجلس و وزیر اسبق ارتباطات به گفت‌وگو نشسته بود که می‌توانید متن کامل این گفت‌وگو را از طریق لینک زیر بخوانید:

نبرد زیر سایه سکوت

http://pvst.ir/887

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو