skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعلام کرد:

الزام فروشگاه‌های اینترنتی دارای نماد اعتماد به اعلام قیمت و موجودی کالا

تحریریه پیوست

۱۱ تیر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در اطلاعیه‌ای از لزوم اعلام به روز قیمت و موجودی کالا در فروشگاه‌های اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیکی خبر داده است.

این مرکز در اطلاعیه خود با مورد خطاب قرار دادن  کسب و کارهای اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیکی و با استناد به قانون تجارت الکترونیکی نوشته است: «مطابق با ماده ۳۳ فصل اول از باب سوم قانون تجارت الکترونیکی، فروشندگان کالا و ارائه‌دهندگان خدمات باید اطلاعات مؤثر در تصمیم‌‌گیری مصرف‌کنندگان برای خرید یا قبول شرایط را از زمان مناسبی پیش از عقد قرارداد در اختیار مصرف ‌کنندگان قرار دهند.» این مرکز تاکید کرده که این اطلاعات موثر شامل اعلام کلیه هزینه‌هایی که برای خرید کالا بر عهده مشتری خواهد بود (شامل از قیمت کالا و یا خدمات، میزان مالیات، هزینه حمل و هزینه تماس) است.

در این اطلاعیه مرکز توسعه تجارت الکترونیکی تاکید کرده که چنانچه کسب ‌و کارهای اینترنتی کالایی را موجود ندارند باید عدم موجودی کالا را در سایت شان اعلام کنند. از سوی دیگر قیمت کالاها باید در سایت به‌ روز شده باشد و چنانچه این سایت‌ها به‌دلیل نوسانات بازار از قیمت نهایی کالایی اطمینان ندارند، باید در سایت خود این موضوع را اعلام کنند تا خریدار قبل از اقدام به سفارش کالا، قیمت نهایی را استعلام کند.

http://pvst.ir/86z

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو