skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فعالیت فریلنسرهای ایرانی در بازارهای خارجی فراهم شد

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۴۰۰

شرکت اروپایی WINaTALENT با همکاری ایران‌تلنت، پلتفرم استخدام و کاریابی، زمینه همکاری فریلنسرهای ایرانی با کارفرماهای خارجی را فراهم‌ می‌کند. آنطور که مدیر WINaTALENT در ایران می‌گوید در فاز نخست این پروژه آنها در حال جذب فریلنسرهای فعال در حوزه‌ IT مانند توسعه‌دهنده‌ها، برنامه‌نویس‌ها و غیره هستند.

به گزارش پیوست، WINaTALENT پلتفرم آنلاین فریلنسینگ است که سال ۲۰۱۹ با هدف برقراری ارتباط بین فریلنسرهای منطقه غرب آسیا و شرق اروپا با کارفرماهای خارجی فعالیت خود را آغاز کرد. حالا حافظ اجلالی و تیم او به نمایندگی از این شرکت اروپایی در ایران ماموریت دارند تا فرصت همکاری فریلنسرهای ایرانی با کارفرماهای خارجی را فراهم کنند.

اجلالی،  در مورد این پروژه و نحوه جذب نیروهای متخصص به پیوست گفت: «کشورهای منطقه غرب آسیا نیروهای متخصص خیلی خوبی دارند؛ اما هرکدام از این کشورها به دلیل محدودیت‌هایی مانند تحریم یا شرایط نامناسب کشور، نمی‌توانند از پلتفرم‌های موجود برای همکاری با کارفرماهای خارجی بهره ببرند.در حالیکه فریلنسرها در ایران و کشورهای غرب آسیا مزیت‌های رقابتی خوبی از لحاظ کیفیت کار و قیمت نسبت به فریلنسرهای کشورهای دیگر دارند.»

او ادامه داد: «تمرکز شرکت WINaTALENT روی جذب فریلنسرهای فعال در این کشورها است تا با کارفرماهای خارج از کشور ارتباط برقرار کنند. ما ماموریت خود می‌دانیم تا نیروی متخصص ایرانی را به کارفرماهای خارجی متصل کنیم تا به راحتی در بازار بین الملل فعالیت کند. هم‌اکنون فریلنسرها می‌توانند برای ثبت‌نام به سایت winatalent.com مراجعه کنند »

به گفته اجلالی WINaTALENT سایت آنلاین فریلنسینگ‌ است که کارفرماها پروژه‌ها را در سامانه تعریف می‌کنند، سپس فریلنسرها که توسط مجموعه تایید شدند، پروژه‌ها را مشاهده و بعد پروپوزال خود را ارسال می‌کنند. پس از مذاکره و صحبت با کارفرماها پروژه را پیش می‌برند.

او همچینن تاکید کرد: «در حال حاضر تمرکز ما روی فریلنسرهایی است که در حوزه IT فعالیت می‌کنند؛مانند برنامه‌نویس‌ها، توسعه‌دهنده‌ها و غیره.IT حوزه‌ای است که در بازار جهانی تقاضای بیشتری دارد و وابستگی این حوزه به فرهنگ و زبان کمتر است و فریلنسرها به راحتی می‌توانند با کارفرماها در سراسر دنیا کار کنند.» او امیدوار است به زودی بتوانند فریلنسرها در حوزه‌های دیگر مانند دیجیتال مارکتینگ و طراحی گرافیک را هم جذب کنند.

جهت آشنایی با انواع سایت فریلنسری ایرانی کلیک کنید.

تمرکز شرکت WINaTALENT روی جذب فریلنسرهای فعال در این کشورها است تا با کارفرماهای خارج از کشور ارتباط برقرار کنند. ما ماموریت خود می‌دانیم تا نیروی متخصص ایرانی را به کارفرماهای خارجی متصل کنیم تا به راحتی در بازار بین الملل فعالیت کند
حافظ اجلالی، مدیر پروژه WINaTALENT

او در مورد زمان آغاز این پروژه بیان کرد: «در فاز نخست پروژه در ایران و چند کشور دیگر به دنبال این هستیم تا فریلنسرها را به مجموعه اضافه کنیم تا زمان کافی برای تایید کارجوها داشته باشیم؛ چون این فرآیند زمان‌بر است. به طور موازی هم در حال مذاکره و ارتباط با کارفرماهای خارجی هستیم؛ اما زمانی می‌توان پروسه همکاری فریلنسرها با کارفرماهای خارجی را آغاز کرد که تعداد مناسبی فریلنسر تایید شده در سامانه حضور داشته باشند.»

اجلالی در پاسخ به این سوال که فریلنسرها برای همکاری با این پلتفرم چگونه تایید می‌شوند، گفت: «فریلنسرها در دو مرحله توسط پلتفرم بررسی و تایید می‌شوند. مرحله اول با توجه به سابقه و تجربه کاری خود و در مرحله دوم از نظر توانایی در زبان انگلیسی مورد بررسی قرار می‌گیرند. چون آنها قرار است در بازار بین‌المللی شروع به کار کنند و باید بتوانند با کارفرماهایی که انگلیسی صحبت می‌کنند، ارتباط برقرار کنند.»

WINaTALENT سایت آنلاین فریلنسینگ‌ است که فریلنسرها از کشورهای غرب آسیا و شرق اروپا را به کارفرماهای خارجی متصل می‌کند

اجلالی همچنین در صحبت‌های خود به بحث درآمدزایی در این پلتفرم اشاره و بیان کرد: «در ابتدا کارفرما برای تعریف پروژه در سامانه مبلغی پرداخت می‌کند. پول در نزد ما نگه‌داشته می‌شود تا زمانی که هم کارفرما و هم فریلنسر پایان پروژه با موفقیت را اعلام کنند. سپس ما سهم خود را برمی‌داریم و باقی را به فریلنسرها منتقل می‌کنیم.»

او در ادامه در مورد اینکه با توجه به تحریم‌ها یا موانع در جابه‌جایی پول، فریلنسرها چگونه دستمزد خود را دریافت می‌کنند،گفت: «فریلنسرها می‌توانند درخواست کنند تا مبلغ موردنظر به حساب خارجی آنها واریز شود یا می‌توانند معادل ریالی دستمزد خود را دریافت کنند. در این مورد هم به کمک پارتنرهای داخلی هرکشور فرآیند انتقال پول را انجام می‌دهیم.»

براساس گفته‌های اجلالی  WINaTALENT با همکاری ایران تلنت بحث جذب فریلنسرها، ارتباط با آنها، پرداخت و جابه‌جایی پول را پیش ببرد.

http://pvst.ir/7yt
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو