skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

برای حل مشکل کیفیت اینترنت؛ ظرفیت پهنای باند تا ۱۰۰ گیگ افزایش یافت

تحریریه پیوست

۱۲ اسفند ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرده که بعد از کاهش کیفیت اینترنت که به دنبال افزایش استفاده کاربران از اینترنت در چند روز اخیر اتفاق افتاده بود حالا و با ضرب‌الاجلی که دو روز پیش برای اپراتورها تعیین کرده بودند، شرکت‌های اینترنت ثابت و تلفن همراه ظرفیت پهنای باند خود را تا ۱۰۰ گیگ افزایش داده‌اند.

به گزارش پیوست، ابتدای هفته جاری و به دنبال کاهش سرعت اینترنت، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفت‌وگو با پیوست اعلام کرد که دلیل اصلی کاهش سرعت اینترنت افزایش ۴۰ درصدی مصرف در چند روز گذشته و به دلیل شیوع ویروس کرونا بوده که بسیاری را خانه‌نشین و دورکار کرده است. حسین فلاح جوشقانی در این گفت‌وگو تاکید کرد که به اپراتورا ضرب‌الاجل ۲۴ ساعته داده تا با افزایش میزان پهنای‌باند داخلی و خارجی و همچنین افزایش لینک‌های انتقال خود از سمت شرکت مخابرات مشکل کیفیت اینترنت را حل کنند. بعد از پایان این ضرب‌الاجل هم رئیس رگولاتوری در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا گفته است که اپراتورها ظرفیت پهنای باند خود را تا ۱۰۰ گیگ اضافه کردند تا مشکل کیفیت اینترنت برطرف شود.
حسین فلاح جوشقانی در این مورد به ایرنا توضیح داد: «اپراتورهای ثابت، همراه و مخابرات برای برطرف کردن مشکلاتی که از روز شنبه در حوزه کیفیت اینترنت به وجود آمد با همکاری یکدیگر توانستند زیرساخت لازم برای بهبود را مهیا کنند.» به گفته او  برای رفع این مشکل، همراه اول که میزان اعتراض کاربران به کیفیت اینترنت آن بیشتر بود، در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۰ گیگ به پهنای‌باند خود اضافه کرده است. همچنین او تاکید کرده که اپراتورهای دیگر که مشکل انتقال داشتند و به این واسطه، کیفیت اینترنت‌شان کاهش پیدا کرده بود نیز به رگولاتوری اعلام کرد‌ه‌اند با پیگیری که انجام شده، کمبود ظرفیت انتقال ندارند.
فلاح ادامه داد: «در وضعیت شبکه با توجه به ظرفیت‌هایی که به هر اپراتور اضافه شده، مشکلی نداریم؛ اما همچنان همراه با اپراتورها شبکه را رصد می‌کنیم تا اگر باز هم نیاز به افزایش ظرفیت بود اقدام شود.»

 

http://pvst.ir/7ka

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو