skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

فناپ در سال جدید توسعه‌دهنده پلتفرم خواهد بود

تحریریه پیوست

۶ اسفند ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

هلدینگ فناپ تصمیم دارد از سال آینده، به‌جای ارائه مستقیم سرویس، اقدام به توسعه پلتفرم برای استفاده و سرویس‌دهی به دیگران کند.

کیوان جامه‌بزرگ،‌ معاون توسعه راهبردی و امور شرکت‌های هلدینگ فناپ، با تایید این خبر به پیوست گفت: «رویکرد فناپ از این پس به‌جای ارائه سرویس، توسعه پلتفرم برای استفاده و سرویس‌دهی دیگران خواهد بود. تعریف مجموعه فناپ از سال ۱۳۹۹، ارائه دهنده پلتفرم است نه سرویس. نیمه اول سال آینده، محصولات و پلتفرم‌هایی که آماده کرده‌ایم را رسانه‌ای می‌کنیم.»

جامه‌بزرگ در توضیح این طرح‌ها توضیح داد: «فناپ با همکاری بانک پاسارگاد، برای تسهیل زندگی شهروندی طرحی را به نام «سرزمین هوشمند پاد» اجرا می‌کند. در این طرح که از ۲ سال پیش در فناپ طراحی شده، به توسعه اکوسیستم پلتفرمی می‌پردازیم. فناپ با کمک سرویس‌دهنده‌هایی که در بخش‌های مختلف بازار فعالیت می‌کنند پلتفرم‌های پایه‌ای را برای توسعه سرویس‌های مختلف به وجود می‌آورد که هدفش، ارائه تجربه یکپارچه برای کاربر نهایی است. این کار را در حوزه گردشگری و حمل‌ونقل شروع کردیم.»

او در ادامه به بیان مثال‌هایی در این زمینه پرداخت و عنوان کرد:‌ «مجموعه هرمینا که پلتفرم هتل‌داری آنلاین روی ابر ارائه می‌دهد یا مجموعه لاماسو که سوئیچ CRS آنلاین دارند  و مجموعه نشان به عنوان مسیریاب، جزو استارت‌آپ‌هایی هستند که تا کنون جذب شده‌اند فناپ و تعداد زیادی از محصولات و سرویس‌های مختلف نیز داخل خود مجموعه فناپ توسعه پیدا کرده که در سال ۱۳۹۹ در مورد آنها اطلاع‌رسانی عمومی خواهیم کرد.»

او توضیح داد با مجموعه‌های بزرگی نیز در زمینه حمل‌ونقل و گردشگری همکاری‌هایی را آغاز کرده‌اند که فعلا امکان نام بردن از آن‌ها وجود ندارد. جامه‌بزرگ با اعلام اینکه آنها در این حوزه به دنبال ایجاد هیچ انحصاری نیستند گفت: «ما از هرگونه انحصارطلبی دوری می‌کنیم. درحال حاضر شرایط را طوری فراهم کردیم تا هر شرکت یا استارت‌آپی که از CRM فناپ استفاده می‌کند بتواند از هرجای دیگری نیز سرویس بگیرد و در عین حال که ما به آنها سرویس‌ می‌دهیم این امکان فراهم باشد تا به رقبای آنها نیز سرویس دهیم.»

http://pvst.ir/7j8

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو