skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

شبکه زیرساخت کشور مورد حمله سایبری قرار گرفت

تحریریه پیوست

۲۷ بهمن ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شبکه زیرساخت کشور امروز هم مورد حمله گروه یا گروهی از هکرها قرار گرفته است. هنوز جزییاتی از این حمله از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام نشده است ولی امشب (۲۷ بهمن) در رویداد «سوار ابرها» شرکت ابرآروان اعلام شد که امروز ایران شاهد حمله علیه زیرساختهای ارتباطی خود بوده است. 

به گزارش پیوست، به دنبال حمله سایبری امروز به شبکه ارتباطات زیرساخت بسیاری از دیتاسنترهای کشور و سرویس‌های ابری از جمله سرویس ابرآروان از کار افتادهاند. همچنین در این بین بخشی از اپراتورهای اینترنتی نیز با مشکلات شدیدی روبه‌رو شده‌اند که همین امر نیز به کندی و اختلال سرویس اینترنت کاربرانشان منجر شده است. آنطور که ابرآروان گزارش میکند این حملات منبع درونی و بیرونی داشتهاند. در پیگیری‌های پیوست از شرکت زیرساخت، این شرکت هنوز پاسخ روشنی در مورد این حملات اعلام نکرده است.

هفتهگذشته نیز شبکه ارتباطی کشور به دلیل حملات DDoS با اختلالات گستردهای همراه شده بود. در آن زمان حمید فتاحی، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت دلیل قطعی و اختلال شدید چند ساعته در سرویس اینترنت کشور را «حمله به شبکه زیرساخت‌ ارتباطی کشور از میلیونها مبدا به میلیونها مقصد» اعلام کرده بود. براساس اظهارات او این حمله از نوع SYN flood یکی از انواع حملات DDOS بوده که نرخ ارسال بستههای حمله آن ۱۸۰ میلیون pps (بسته بر ثانیه) بوده که همین امر هم باعث اختلال سراسری در شبکه اینترنت کشور شده بود. براساس گزارشهای شرکت ارتباطات زیرساخت حملات هفته گذشته از مبدا شرق آسیا و شمال آمریکا بوده که به کمک سپر دفاعی دژفا (سپر امنیتی شبکه ملی اطلاعات) دفع شده بود.

http://pvst.ir/7g5

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو