skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل سرآوا در سکوت تغیییر کرد؛ سعید رحمانی از ایران رفت

سونیتا سراب‌پور نویسنده میهمان

۱۳ شهریور ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴ دی ۱۳۹۸

تایید خبر انتخاب «علی سمساریلر» به عنوان مدیرعامل جدید شرکت سرآوا از دور جدید تغییرات مدیریتی در شناخته‌ترین سرمایه‌گذار حوزه استارت‌آپی کشور پرده برداشت.

به گزارش پیوست، سعید رحمانی، مدیرعامل پیشین این شرکت از ۳ ماه گذشته به دلیل فشارهای بیرونی از کشور خارج شده و تاکنون باز نگشته است. با خالی شدن صندلی مدیرعاملی در مشهورترین شرکت سرمایه‌گذاری استارت‌آپی کشور، در نهایت ۳ روز پیش و در مراسمی اعضای هیات‌ مدیره این شرکت، علی سمساریلر که پیش از این مدیر توسعه کسب‌وکار این شرکت بوده را به عنوان مدیرعامل جدید انتخاب کردند. شنیده‌ می‌شود سمساریلر نیز مانند بخشی از تیم مدیریتی سرآوا از بستگان رحمانی است. تاکنون و بعد از تماس‌های پیوست با سمساریلر او حاضر به پاسخگویی برای انتخابش در این جایگاه نشده‌ است.

شنیده‌های پیوست حکایت از این دارد که برخی فشارها از سوی نهادهایی باعث شده تا سعید رحمانی تصمیم به خروج از کشور بگیرد. در چند سال گذشته خبرهای مختلفی در مورد برخورد با این شرکت شنیده شده است. برای نمونه اردیبهشت سال گذشته علی سمساریلر که در آن زمان یکی از معاونان سعید رحمانی بود در گفت‌وگو با پیوست خبر از حمله افراد ناشناس به دفتر سرآوا در تهران را داد. در همان زمان سمساریلر به پیوست اعلام کرده بود که گروهی با حمله شبانه به این شرکت دست به تخریب دفتر سرآوا زده‌اند. همچنین پیش از این خبر هم اعلام شده بود که دفتر سرآوا توسط نهادی پلمب و مدارک شرکت توسط نیروهای امنیتی از این شرکت خارج شده است هرچند که سرآوا در همان زمان این خبرها را تکذیب کرد.

شرکت سرآوا تا کنون و با سرمایه‌گذاری در شرکت‌های شناخته‌شده استارت‌آپی از جمله دیجی‌کالا و کافه‌بازار مورد توجه و البته انتقاد گروه‌های مختلف فعال در این اکوسیستم بوده است. هرچند نمی‌توان نقش کلیدی تیم اولیه سرآوا و البته سعید رحمانی را در این موفقیت تکذیب کرد.

بسیاری اعداد و ارقام سرمایه‌گذاری شده این شرکت روی شرکت‌های استارت‌آپی را اغراق‌آمیز دانسته و اعلام می‌کنند مجموعه این فعالیت‌ها باعث ایجاد حباب در اکوسیستم استارت‌آپی کشور شده‌ است. همچنین از سال گذشته نیز خبر ادغام احتمالی دو پلتفرم در زمینه تخفیف و خرید گروهی یعنی تخفیفان و نت‌برگ و پیوستن این دو شرکت به گروه سرمایه‌گذاری سرآوا سر و صدای زیادی در بازار استارت‌آپی کشور ایجاد کرد هرچند که براساس شنیده‌های پیوست با تغییرات مدیریتی در سرآوا این ادغام‌ها نیز مسکوت باقی خواهد ماند.

http://pvst.ir/65w
سونیتا سراب‌پورنویسنده میهمان

  سال ۸۵ و با انتخاب رشته‌ دانشگاهی که نقشی در آن نداشتم وارد حوزه روزنامه‌نگاری شدم و حالا عاشق این کارم. ۱۲ سال است که به صورت تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کار می‌کنم؛ ۸ سال از این مدت به کار در تحریریه روزنامه‌های دنیای اقتصاد و ایران گذشت و با روزنامه‌های سرمایه، هم‌میهن، همشهری و اعتماد نیز همکاری داشتم. از سال ۹۷ مسیر فعالیتم تغییر کرد و در نهایت رسیدم به تحریریه پیوست.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو