skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گزارش خودنویس: بیش از ۸۰درصد کاربران از سامانه خودنویس رضایت دارند

سمانه سمیع تحریریه

۱۸ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

سامانه خودنویس در گزارش هفتگی خود اعلام کرده است: تعداد قراردادهای تکمیل شده در این سامانه، روزانه به طور میانگین بیش از ۴۵۰۰ قرارداد است و همچنین ۸۰ درصد کاربران از کار با سامانه خودنویس رضایت داشته‌اند.

به گزارش پیوست، سامانه خودنویس در گزارش هفتگی خود در کانال پیام‌رسان بله، اعلام کرده است: تعداد قراردادهای تکمیل شده در سامانه، روزانه به طور میانگین بیش از ۴۵۰۰ قرارداد است و رکورد هفتگی تکمیل قرارداد اجاره در سامانه خودنویس به عدد ۳۱ هزار و ۲۴۶قرارداد رسیده است.

بهمن ماه سال ۱۴۰۲ وزارت راه و شهرسازی به مشاوران املاک اعلام کرد قراردادهای اجاره را در سامانه خودنویس انجام دهند و خودنویس را جایگزین سامانه ایران املاک کنند.

در واقع هدف وزارت راه و شهرسازی از ایجاد این سامانه شفاف‌سازی و ساماندهی معاملات املاک و مستغلات عنوان شد تا مالکان و مستاجران بتوانند بدون نیاز به واسطه‌ها امکان ثبت قراردادهای اجاره و رهن و دریافت کد رهگیری را به‌رایگان داشته باشند.

موضوعی که در کنار انتقاد مشاوران املاک، اعتراض برخی مستاجران را نیز به همراه داشت. مستاجران می‌گویند خودنویس سد راهی برای دریافت وام ودیعه مسکن شده است و بر خلاف هدف مثبت از ایجاد این سامانه، موجران پس از این الزام، به خاطر فرار مالیاتی تمایلی به ثبت قرارداد در سامانه خودنویس را ندارند و به همین دلیل مستاجران بدون این کد نمی‌توانند وام ودیعه مسکن دریافت کنند.

طبق گفته مستاجران بسیاری از صاحب‌خانه‌ها به احراز هویت سامانه خودنویس که به وسیله درگاه ملی خدمات دولت هوشمند انجام می‌شود تن نمی‌دهند و نمی‌خواهند زیر ذره‌بین سازمان مالیات قرار بگیرند و به این ترتیب چالش جدیدی برای مستاجران ایجاد می‌کنند.

اما با تمام این فرازونشیب‌ها مسئولان وزارت راه و شهرسازی عملکرد این سامانه را به شدت مثبت ارزیابی می‌کنند و معتقدند دولت سیزدهم با سامانه خودنویس بازار اجاره ملک را ساماندهی کرده است.

مهدی ساسانی مدیر سامانه خودنویس نیز روند ثبت نام در سامانه خودنویس را با توجه به آنکه بساط حق الزحمه‌های نجومی مشاوران املاک را از بین برده، بسیار مثبت ارزیابی می‌کند و آمار افزایش استفاده از سامانه خودنویس را گواهی بر این ادعا می‌داند. البته جزئیات عملکرد سامانه نیز هر هفته در کانال پیام‌رسان بله منتشر می‌شود.

بیش از ۲ میلیون و ۷۹۰ هزار کاربر

در گزارش هفته اخیر سامانه خودنویس آمده است که رکورد هفتگی تکمیل قرارداد اجاره در سامانه خودنویس به عدد ۳۱,۲۴۶ قرارداد رسیده است و تعداد قراردادهای تکمیل شده در سامانه، روزانه به طور میانگین بیش از ۴۵۰۰ قرارداد است.

در بخش تکمیلی این گزارش هم آمده است که کاربران سامانه در حال حاضر به بیش از ۲ میلیون و ۷۹۰ هزار کاربر رسیده است و بیش از ۸۱۰ هزار قرارداد در سامانه خودنویس انجام شده است.

https://pvst.ir/i3h
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو