skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مشاوران املاک تهران برای قرارداد اجاره باید از سامانه خودنویس استفاده کنند

۱۸ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مشاوران املاک تهران از تاریخ ۲۱ بهمن از سامانه «خودنویس» برای دریافت کد رهگیری قرارداد اجاره برای مالکان و مستاجران استفاده می‌کنند. پیش از این از بخش اجاره سامانه ایران املاک برای ثبت قرارداد و دریافت کد رهگیری استفاده می‌شد.

وزارت راه و شهرسازی به مشاوران املاک اعلام کرده است از این پس تنظیم قراردادهای اجاره در سامانه خودنویس را جایگزین سامانه ایران املاک کنند. استفاده از این سامانه رایگان است و مالک و مستاجر نیز بدون نیاز به مراجعه به بنگاه املاک می‌توانند به صورت مستقل از این سایت برای ثبت قرارداد و دریافت کد رهگیری استفاده کنند.

تهران پنجمین استانی است که به این سامانه متصل می‌شود. پیش از این مشاوران املاک استان‌های یزد، کرمانشاه، کرمان و سیستان و بلوچستان به سامانه خودنویس متصل شده بودند.

در پیامکی که به مشاوران املاک تهران برای اطلاع‌رسانی از کارکرد سامانه خودنویس ارسال شده، آمده است: با توجه به خاموش شدن بخش اجارۀ سامانه فعلی ایران املاک، از روز شنبه (۲۱ بهمن ۱۴۰۲) در استان شما و جایگزینی سامانه خودنویس (سامانه ثبت قراردادهای معاملات املاک و مستغلات کشور) بدین منظور جلسه آموزشی سامانه خودنویس (ویژه مشاورین املاک)، چهارشنبه (۱۸ بهمن) ساعت ۱۳ از طریق لینک برگزار خواهد شد.

از خرداد امسال امکان دریافت کد رهگیری رایگان برای مالکان و مستاجران در سامانه املاک و مستغلات فراهم شد که واکنش برخی مشاوران املاک را به همراه داشت.

از دی‌ماه سامانه خودنویس به نشانی khodnevis.mrud.ir با هدف ثبت قرارداد رایگان اجاره راه‌اندازی و جایگزین سامانه قبلی شد. اخیرا هادی عباسی ـ معاون وزیر راه و شهرسازی به ایسنا اعلام کرده بود که قصد داریم در آینده دسترسی مشاوران املاک به قراردادهای اجاره رایگان را نیز فراهم کنیم.

 

https://pvst.ir/h6r

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو