skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اوپن‌ای‌آی روی یک ابزار جستجوی وب کار می‌کند

۲۶ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

خبرگزاری اینفورمیشین به نقل از افراد مطلع می‌گوید اوپن‌ای‌آی در حال کار روی یک «محصول جستجوی وب» است که بخشی از قدرت آن را موتور جستجوی بینگ مایکروسافت تامین می‌کند.

به گزارش پیوست، به نظر می‌رسد که سم آلتمن و شرکتش هدفی را در دستور کار قرار داده‌اند که مایکروسافت نیز سال‌ها است برای تحقق آن تلاش کرده اما موفقیت چندانی نداشته است.

در طول سالیان دراز هنوز شرکتی نتوانسته سلطه گوگل بر صنعت جستجو را با خطر جدی مواجه کند و مایکروسافت، حامی بزرگ اوپن‌ای‌آی، نیز یک سالی است تلاش خود در این حوزه را دوچندان کرده و با ادغام هوش مصنوعی برای کسب سهم بیشتر از این بازار تلاش می‌کند. اوپن‌ای‌آی و مایکروسافت هردرو در حال حاضر در حوزه چت‌بات‌ها با گوگل که به تازگی بارد را با جمینی تغییر نام داده رقابت مستقیم دارند.

براساس آخرین آمار وبسایت استاتیستا تا جولای ۲۰۲۳، بینگ ۱۰.۵۱ درصد از بازار جستجوی دسکتاپ جهان را در اختیار دارد و گوگل نیز سهم ۸۱.۹۵ درصدی دارد.

با این حال مشخص نیست که تلاش اوپن‌ای‌آی مربوط به یک خدمت مجزا از ChatGPT و یا به ادغام بیشتر این چت‌بات با قدرت جستجو محدود می‌شود. ChatGPT در حال حاضر هم قابلیت جستجو با بینگ را برای کاربران پلاس خود ارائه می‌کند.

با این حال عرضه یک گزینه جدید، درصورتی که عملکردی بهتر از گوگل داشته باشد می‌تواند به کیفیت تجربه جستجو و تجربه کلی کاربران از اینترنت کمک کند. بسیاری از کاربران گوگل در سال‌های اخیر به تضعیف تجربه جستجو واکنش نشان داده‌اند و تحقیقات جدیدی از پژوهشگران آلمانی نیز نشان می‌دهد که تجربه جستجو در گوگل بدتر شده و بزرگترین موتور جستجوی جهان در بیشتر موارد سیلی از مطالب کم‌کیفیت که تنها سئو شده‌اند را در اختیار افراد می‌گذارد.

https://pvst.ir/h8u

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو