skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

 مطالب سئو شده و بی‌کیفیت تجربه جستجو در گوگل را تضعیف کرده‌اند

۲۷ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تحقیقات جدیدی از سوی محققان آلمانی که در طول یک سال انجام شده نشان می‌دهد تجربه جستجو در گوگل بدتر شده و بزرگترین موتور جستجوی جهان به ویژه در بخش جستجوی محصولی «سیلی از مطالب کم‌کیفیت» اما سئو شده را به کاربر نمایش می‌دهد.

به گزارش پیوست، محققان دانشگاه لایپزیگ، باوهاوس وایمار و مرکز تحلیل داده و هوش مصنوعی مقایس‌پذیر در یک تحقیقات یک ساله به دنبال پاسخ به این سوال بودند «آیا گوگل بدتر شده است؟»

آنها در این تحقیقات نتایج جستجوی ۷۳۹۲ بازبینی محصول در موتورهای جستجوی گوگل، بینگ و داک‌داک‌گو را بررسی کردند. محققان دریافتند که در پاسخ به این جستجوهای محصولی، «سیلی از محتوای کم کیفیت، به ویژه برای جستجوی محصول، اطلاعات مفید را در نتایج جستجو مدفون می‌کند.» بخش چشم‌گیری از آنچه در پاسخ به جستجو ارائه می‌شود «تنها اسپم بررسی محصولی سئو شده هستند.»

این تحقیقات نشان که سایت‌های اسپم یا هرزنامه بسیار فراگیر شده‌اند و در یک جدال همیشگی بین موتور جستجو و وبسایت‌ها، برای تصاحب جایگاه اول این رده‌بندی تلاش می‌کنند. محققان می‌گویند که به عبارت دیگر «موتور‌های جستجو به نظر در بازی موش و گربه‌ای به نام سئو اسپم مغلوب شده اند.»

این گزارش می‌گوید: «سئو یک جنگ دائمی است و ما الگو‌های مکرری از بررسی‌های هرز را شاهد هستیم که به نتایج موتور جستجو ورود کرده و از آن خارج می‌شوند و متخصصان SEO به نوبت پارامتر‌های خود را منطبق می‌کنند.» به گفته محققان، برخلاف گوگل، بینگ و داک‌داک‌گو با این نتایج هرز مقابله می‌کنند که باعث «یک اثر مثبت موقت» شده است.

با این حال گزارش منتشر شده می‌گوید که نتایج گوگل «تا حدی» به نسبت ابتدای دوره تحقیقات تا پایان آن بهبود یافته است اما به طور کلی «یک روند نزولی را در کیفیت متن هرسه متور جستجو» مشاهده می‌کنیم. محققان هشدار می‌دهند که با ورود هوش مصنوعی و محتوای خودکار، شرایط احتمالا از این هم بدتر می‌شود.

به گفته آنها: «از نظر ما هرزنامه‌های پویای واکنشی که به شکل محتوای بی‌کیفیت و عمده تجاری منتشر می‌شوند به توجه بیشتری نیاز دارند.»

 

https://pvst.ir/gzl

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو