skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سخنگوی قوه قضائیه در واکنش به دستگیری مدیرعامل دیجی‌کالا: گریبان توهین‌کنندگان را رها نمی‌کنیم

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۲۵ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سخنگوی قوه قضائیه در واکنش به پرونده توهین به مقدسات دیجی‌کالا اعلام کرد این قوه به هیچ وجه توهین این مسائل را برنمی‌تابد. او همچنین خبر داد این پرونده در جریان است و اخبار بیشتر بعد از طی مراحل تحقیقات منتشر می‌شود.

به گزارش پیوست، پس از اینکه دادستانی به دلیل فروش برخی کالاها در دیجی‌کالا به اتهام توهین به مقدسات علیه این مارکت‌پلیس اعلام جرم کرد، مسعود طباطبایی، مدیرعامل این شرکت دستگیر و پس از مدتی با قرار وثیقه آزاد شد. حال سخنگوی قوه قضائیه در مورد این پرونده توضیح داده است.

مسعود ستایشی در نشستی خبری در رابطه با اعلام جرم دادستانی علیه دیجی‌کالا توضیح داد: «در مورخ ۲۳ بهمن ماه سال جاری، مدیرعامل شرکت موضوع سوال، وفق مقررات قانونی احضار شدند. اتهام ایشان دایر بر توهین به مقدسات تفهیم شده و قرار قانونی از نوع وثیقه صادر شد. سپس با صدور وثیقه ایشان آزاد شد.»

او ادامه داد: «پرونده متشکله در مرحله تحقیقات مقدماتی است. توهین به مقدسات در هر جامعه‌ای به ویژه جامعه خوب، ارزشی، الهی، صمیمی و سالم ایران اسلامی مورد نکوهش آحاد جامعه است. کسی نیست چنین چیزی را بشنود و نخروشد. حساسیت خیلی بالاست چرا که ارزش‌های والای اسلامی مورد توجه جامعه ماست. قوه قضائیه بر اساس قانون و مطالبه عمومی موظف به رعایت و حراست و صیانت از ارزش‌ها و پیگیری‌ مطالبات عمومی است. توهین‌کنندگان به مقدسات مطرود و منفور جامعه هستند. نمی‌شود در این زمینه شوخی کرد. جامعه خودش جواب کار را با ابراز نفرت و انزجار می‌دهد.»

ستایشی همچنین اعلام کرد قوه قضائیه در این زمینه مماشات نخواهد کرد: «ما نیز بر اساس مسئولیت قانونی گریبان توهین‌کنندگان را رها نخواهیم کرد. همه آحاد جامعه اعم از افراد حقیقی و حقوقی مسئول و موظف به رعایت ارزش‌های والای انسانی و اخلاقی بوده و قوه قضائیه با قاطعیت تمام اجازه حتک حرمت اخلاقی و عقیدتی را نمی‌دهد و به هیچ وجه اینگونه افعال و اعمال مجرمانه را برنمی‌تابد.»

سخنگوی دستگاه قضایی همچنین گفت: «در این پرونده نیز پس از طی مراحل تحقیق در صورت احراز مجرمیت، حکم متناسب از طریق محاکم صالح قضایی صادر و ابلاغ خواهد شد. باید منتظر باشیم ببینیم فرایند تحقیقات چگونه است و هر زمان که شرایط اطلاع‌رسانی بیشتری فراهم آمد به سمع و نظر شما خواهیم رساند.»

https://pvst.ir/h8h
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو