skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

چین و آمریکا برای جلوگیری از خطرات هوش مصنوعی همکاری می‌کنند

۵ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مشاور علمی ارشد کاخ سفید می‌گوید طی در یک اتفاق نادر بین دو قدرت جهانی، چین و آمریکا در ماه‌های آینده پیرامون امنیت سیستم‌های هوش مصنوعی با یکدیگر همکاری می‌کنند.

به گزارش پیوست به نقل از فایننشال تایمز، آراتی پرابهاکار، رئیس دفتر سیاست علوم و فناوری کاخ سفید، می‌گوید با وجود تنش‌ میان این دو کشور برسر هوش مصنوعی، پکن و واشنگتن برای کنترل خطرها و ارزیابی توانمندی‌های این فناوری با یکدیگر همکاری می‌کنند.

پرابهاکار پیرامون آینده همکاری با چین در حوزه هوش مصنوعی گفت : «گام‌هایی برای مشارکت در این روند برداشته شده است. ما برای همکاری [با پکن] تلاش می‌کنیم.»

نظرات پرابهاکار به روشنی از همکاری این دو قدرت درمورد یکی از مهمترین و پرشتاب‌ترین فناوری‌های روز خبر می دهد. این در حالی است که پکن و واشنگتن دوران پرتنشی را سپری می‌کنند.

چین در ماه نوامبر با انگلستان نیز برای ایجاد استاندارد‌های هوش مصنوعی به توافق رسید و در همان ماه، جو بایدن و همتای چینی‌اش شی‌ جین‌پینگ در رویدادی در کالیفرنیا در رابطه با هوش مصنوعی صحبت کردند.

پرابهاکار که در مورد موضوعاتی مثل قانون‌گذاری هوش مصنوعی به بایدن مذاکره می‌دهد، می‌گوید:«ما در لحظه‌ای هستیم که همه درک می‌کنند هوش مصنوعی قدرتمندترین فناوری است… هر کشوری سعی دارد از آن برای ساخت آینده‌ای استفاده کند که نشانگر ارزش‌های آن [کشور] باشد.»

او افزود: «با این حال به نظر من یکی از مواردی که همه ما می‌توانیم روی آن به توافق برسیم این است که خواستار یک فناوری امن و کارآمد هستیم. پس به نظر من این جای خوبی برای همکاری است.»

فایننشال تایمز اوایل ژانویه ۲۰۲۴ نیز گزارش داد که شرکت‌های هوش مصنوعی آمریکایی از جمله اوپن‌ای‌آی با متخصصان چینی درمورد خطرات نوظهور این فناوری دیدار کرده‌اند.

به گفته پرابهاکار، با اینکه چین و آمریکا روی یک سری از ارزش‌ها و رویکرد‌های قانون‌گذاری اتفاق نظر ندارند اما «وجه اشتراک‌هایی هم وجود دارد» که از جمله آنها می‌توان به استاندارد‌های فنی و امنیتی بین‌المللی برای هوش مصنوعی اشاره کرد.

به گفته او ایالات متحده نمی‌خواهد سرعت توسعه هوش مصنوعی را با نظارت کاهش دهد و این در حالی است که بسیاری کاخ سفید را به خدشه‌دار کردن قدرت رقابتی ایالات متحده متهم می‌کنند.

 

https://pvst.ir/h2h

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو