skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فناوری

تحریریه پیوست

مدیر ارشد گوگل: قوانین هوش مصنوعی باید از نوآوری حمایت کند

تحریریه پیوست

۷ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

لزوم حمایت از نوآوری در قوانین هوش مصنوعی

مدیر ارشد گوگل در رابطه با قانون‌گذاری هوش مصنوعی به اهمیت نقش نوآوری اشاره کرد و لازم دانست تا قوانین تصویب شده در راستای حمایت از نوآوری باشد. قانون‌گذاران و کشورهای عضو اتحادیه اروپا درحال انجام آخرین بررسی‌ها پیش‌نویس پیشنهادی کمیسیون برای قوانین هوش مصنوعی هستند.

به گزارش پیوست، کنت واکر در سخنان خود به موضوعات مختلفی اعم از حمایت از نوآوری، درخواست‌های کسب‌وکارها و تصویب بهترین قوانین اشاره کرده است.

کنت واکر، مدیر ارشد حقوقی گوگل امروز (۲۸ سپتامبر) در رابطه با قوانینی که باید برای استفاده از هوش مصنوعی طراحی شود گفت:« قوانین حاکم بر استفاده از هوش مصنوعی باید به گونه‌ای باشد که از نوآوری حمایت کند.» او همچنین درخواست‌های طیف گسترده‌ای از کسب‌وکارها و گروه‌های فناوری را در حالی که اتحادیه اروپا ماه آینده قرار است برای هوش مصنوعی قوانینی تدوین کند، منعکس کرد.

قانون‌گذاران و کشورهای عضو اتخادیه اروپا اکنون در حال بررسی جزئیات نهایی پیش‌نویس پیشنهادی کمیسیون اروپا هستند و هدف آن‌ها دستیابی به توافق در تاریخ ۶ دسامبر است.

یکی از بزگترین مسائل در قانون‌گذاری، مدل‌های پایه است. مدل‌هایی مانند ChatGPT محصول شرکت OpenAI که براساس سیستم هوش مصنوعی طراحی و توسعه داده شده است و روی مجموعه بزرگی از داده‌ها آموزش می‌بیند، همچنین قابلیت یادگیری از داده‌های جدید را دارد می‌تواند کارهای مختلفی را انجام دهد.

واکر در رابطه با قانون‌گذاری اروپا برای استفاده از هوش مصنوعی می‌گوید:« ما از مدت‌ها پیش گفته‌ایم که هوش مصنوعی آنقدر مهم است که نمی‌توان آن را به خوبی تنظیم کرد. اروپا باید بهترین قوانین را برای هوش مصنوعی هدف قرار دهد نه اولین قوانین را.»

او همچنین افزود:«رهبری فناوری مستلزم تعادل میان نوآوری و مقررات است.» او در متن سخرانی‌ای که قرار است در اجلاس تجاری اروپا خوانده شود آورده که در زمان نقض اعتماد عمومی بازیگران هستند که مسئول دانسته می‌شوند نه مدیریت خرد پیشرفت.

او خواستار برقراری توازن میان امنیت و باز بودن دسترسی به داده‌ها و حریم خصوصی، قابلیت توضیح و دقت با قوانین متناسب و مبتنی بر ریسک شد که براساس مقررات موجود ایجاد می‌شود و به کسب‌وکارها اطمینان لازم برای ادامه سرمایه‌گذاری در نوآوری هوش مصنوعی را می‌دهد.

لازم به ذکر است که گروه تجاری DigitalEurope و ۳۲ انجمن دیجیتال اروپایی هفته گذشته به اتحادیه اروپا در مورد نظارت بیش از حد مدل‌های پایه هشدار دادند.

https://pvst.ir/gjl

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو