skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اروپا از قوانین‌ سخت‌گیرانه‌ برای بزرگترین سیستم‌های هوش مصنوعی حمایت می‌کند

۱۵ مهر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مذاکره‌کنندگان اتحادیه اروپا از طرحی حمایت کردند که براساس قانون هوش مصنوعی، محدودیت‌های تازه‌ای را برای بزرگترین سیستم‌های AI در نظر می‌گیرد.

به گزارش پیوست به نقل از بلومبرگ، نمایندگان کمیسیون اروپا، پارلمان اروپا و کشور‌های اروپایی در حال مذاکره برسر رویکردی هستند که نگرانی‌های مربوط به مدل‌های بزرگ زبانی-قلب تپنده چت‌بات‌های هوش مصنوعی-از جمله GPT-4 از شرکت اوپن‌ای‌آی را برطرف کرده و تضمین می‌کند که استارت‌آپ‌های نوپا زیر بار محدودیت‌های قانونی به مشکل نخورند. این توافق اولیه که هنوز به صورت کتبی ثبت نشده و احتمال تغییر آن وجود دارد را افراد مطلع به بلومبرگ گزارش کرده‌اند.

این رویکرد درست شبیه به نگاه پلکانی قانون خدمات دیجیتال است. با اینکه DSA تمامی پلتفرم‌ها و وبسایت‌های دیجیتالی را به اقدام برای محافظت از داده‌های کاربران و نظارت بر فعالیت های غیرقانونی ملزم می‌کند، اما سخت‌ترین محدودیت‌ها برای پلتفرم‌های بزرگ از جمله الفابت و متا است.

اتحادیه اروپا اولین نهاد غربی است که با قانون هوش مصنوعی، محدودیت‌هایی را برای این تکنولوژی در نظر می‌گیرد. از جمله الزامات این قانون جدید می‌توان به ارزیابی خطر و نشانه‌گذاری دیپ‌فیک اشاره کرد. مذاکره کنندگان می‌خواهند تا پایان سال این مقررات را نهایی کرده و در جلسه بعدی ۲۵ اکتبر به توافقی دست‌ یابند.

با این حال یک سری از مشکلات کلیدی همچنان به قوت خود باقی است و برای مثال باید موضوع هوش مصنوعی مولد و اسکن چهره را بررسی کرد. پارلمان اروپا به تازگی از منع کامل خدمات بیومتریک حمایت کرده است- البته بسیاری از کشور‌های اروپایی با این اقدام مخالفند.

 

https://pvst.ir/g2z

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو