skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ارزش سهام متا به اوج تازه‌ای رسید؛ آماده‌ برای کلوپ هزار میلیاردی

۱ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

غول شبکه اجتماعی آمریکا پس از دو سال عملکرد ضعیف، در سال ۲۰۲۳ تمام زیان‌های خود را جبران کرد و حالا در ابتدای سال جدید شاهد رکورد جدیدی برای ارزش سهام این شرکت هستیم.

به گزارش پیوست، متا پس از اینکه در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ به دلیل سرمایه‌گذاری گسترده روی متاورس و تغییر برند از چشم سرمایه‌گذاران افتاده بود و بیش از ۷۵ درصد ارزش خود را از دست داد، حالا به مرز توجه بازگشته و ارزش بازار ۹۸۰ میلیارد دلاری برای کلوپ تریلیونرها آماده می‌شود.

سهام متا در زمان نگارش خبر با قیمت ۳۸۳.۴۵ دلار معامله می‌شود.

روی هم رفته ارزش سهام این شرکت به نسبت کف سال ۲۰۲۲ خود تا بیش از ۳۰۰ درصد رشد کرده است. شرکت متا در یک سال گذشته عملا متاورس را از مرکز توجه خود خارج کرده و تمرکز خود را روی هوش مصنوعی افزایش داده است. محصولات شبکه اجتماعی این شرکت نیز کاربران بیشتر را جذب خود کرده‌اند. آبان سال گذشته تعداد کاربران فعال اینستاگرام و واتس‌اپ از سرحد دو میلیارد نفر عبور کرد و زاکربرگ همچنین با عرضه تردز به رقیبی برای توییتر تبدیل شد.

شبکه اجتماعی مینی‌بلاگی تردز که نیامده برای کاربران ایرانی فیلتر شد تنها طی ۲ ساعت بیش از ۲ میلیون کاربر را جذب خود کرد و اواسط تیرماه رکورد جذب ۱۰۰ میلیون کاربر را شکست.

بحث دیگری که شاید باعث اقبال دوباره سرمایه‌گذاران شده باشد،کنترل هزینه‌ها است. بلومبرگ به نقل از مارک شمولیک، تحلیلگر شرکت سرمایه‌گذاری برنستین، می‌گوید: «مدیریت [متا] در بازسازی داستان شرکت کار عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته و حال [روایت شرکت] پیرامون سه‌گانه استاندارد طلایی رشد مرکب + اجرای منظم + پیروز هوش مصنوعی می‌چرخد.»

موفقیت متا باعث شدهتا دارایی زاکربرگ، رهبر و سهام‌دار اصلی شرکت، نیز به شکل چشمگیری در یک سال گذشته افزایش یابد و حالا او با ۱۳۸ میلیارد دلار دارایی براساس شاخص بلومبرگ در جایگاه پنجم ثروتمندان جهان قرار دارد.

https://pvst.ir/h12

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو