skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

در رویداد مارکت گپ مطرح شد: بیت‌کوین در سال ۲۰۲۵ می‌تواند پناهگاه امن سرمایه‌گذاری باشد

۹ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۰ دی ۱۴۰۲

مارکت گپ سرمایه‌گذاری

دومین دورهمی مارکت گپ برگزار شد و فعالان حوزه ترید رمزارزها با اشاره به تغییر تحلیل موسسات مالی در سال ۲۰۲۳، تحلیل اشتباه را بخشی از این فعالیت اعلام کردند. همچنین در این دورهمی اعلام شد باتوجه به روند بیت‌کوین، این دارایی می‌تواند در سال ۲۰۲۵ به عنوان Safe Haven یا پناهگاه امن سرمایه‌گذاری عمل کند.

به گزارش پیوست، دومین رویداد مارکت گپ با جمعی از فعالان حوزه ترید و سرمایه‌گذاری برگزار شد. در این برنامه فعالان بازار کریپتوکارنسی، بورس ایران، فارکس و بورس جهانی حضور داشتند. 

این رویداد شامل تحلیل فانتامنتال اقتصاد کلان و بازارهای جهانی و تحلیل تکنیکال شاخص‌های بازارهای مختلف بود و به مواردی همچون تحلیل تکنیکال بیت‌کوین به‌عنوان شاخص کرپتوکارنسی، شاخص دلار، طلای جهانی،‌ شاخص کل بورس ایران، توسط تحلیل‌گران و فعالان این حوزه پرداخته شد.

صالح خواجه دلویی، مدیرعامل صرافی هیت‌وبیت در بخش دوم دومین دورهمی مارکت‌گپ به روانشناسی ترید پرداخت. او ابعاد مختلف مدیریت روانی در قبل، حین و بعد از معامله را با راه‌کارهای عملی توضیح داد.

پدرام فیروزیان، تحلیلگر فاندامنتال و اینترمارکت با اشاره به تغییر تحلیل‌های موسسات مالی مانند گلدمن‌ساکس یا UBS در سال ۲۰۲۳، اشتباه در تحلیل را موضوعی مرسوم در این حوزه عنوان کرد و گفت: در حقیقت تصمیمات کلان اقتصادی، تاثیر قابل توجهی بر بازار دارند. در این شرایط بهتر است به چشم‌انداز نهاد‌هایی مانند بانک‌های مرکزی و دیگر شاخص‌های کلان، توجه داشت. 

فیروزیان ادامه داد: فدرال رزرو که در این سال باید با رکود در اقتصاد مقابله می‌کرد در نهایت توانست با کنترل تورم جلوی رکود را بگیرد، این در حالی است که موسسات مالی پیش‌بینی می‌کردند رکود اتفاق خواهد افتاد. به همین دلیل نتیجه تحلیل‌ها اشتباه شده. می‌تواند گفت اشتباه بخشی از معامله‌گری است و هیچ معامله‌گری نیست که تحلیل اشتباه نداشته باشد.

به گفته فیروزیان، نقشه‌راه فدرال رزرو برای سال ۲۰۲۴ نشان رمی‌دهد این نهاد به دنبال کاهش نرخ بهره است. افزایش این نرخ برای فدرال رزرو می‌تواند به معنای رکود در کل اقتصاد آمریکا باشد و به همین دلیل صحبت‌ها بیشتر روی کاهش نرخ بهره است. اگر بخواهیم دقیق‌تر به این فاکتور نگاه کنیم، فدرال‌رزرو با دنبال کردن رفتار مصرف‌کننده به دنبال کاهش هزینه‌های هر شخص و افزایش پس‌انداز است. به این ترتیب، سرمایه‌گذاری هم افزایش پیدا می‌کند و افراد می‌توانند از سرمایه خود در بازارهای معاملاتی استفاده کنند.

فیروزیان با اشاره به افزایش نرخ تورم در آمریکا توضیح داد: در سال ۲۰۲۳ نرخ تورم در آمریکا کاهش داشت و باتوجه به بالا بودن میزان دستمزد، این افزایش اختلاف به این معنی است که مردم پول بیشتری برای سرمایه‌گذاری در اختیار داشتند. همچنین فدرال رزرو هنوز مطمئن نیست کاهش نرخ تورم روی رفتار کاربر نهایی چگونه تاثیری گذاشته است به همین علت، این نهاد در سه ماهه اول سال جدید میلادی احتیاط بیشتری خواهد کرد پس احتمالا تغییر در نرخ بهره ایجاد نمی‌شود. پس بازار روند مثبتی خواهد داشت.

به گفته او هرچند بازار کشف قیمت می‌کند و خرد جمعی دارد، اما در سه ماهه گذشته هم بازار روند مثبتی را پیش گرفته است که نشانه‌هایی از اشتباه دارد. او معتقد است رصد داده‌های فدرال رزرو می‌تواند امکان تشحیص روند بازار را افزایش دهد چراکه روند این داده‌ها، هماهنگی‌ها و انطباق‌هایی با تغیرات قیمتی دارایی‌های دیگر مانند بیت‌کوین را نشان می‌دهد.

فیروزیان با توجه به روند قیمت بیت‌کوین گفت: با نگاهی به روند قیمتی بیت‌کوین در کنار حواشی مانند ETF، شکایت از بایننس یا تحولات منطقه، متوجه می‌شویم این دارایی در ابتدا رفتاری مانند یک داریی ریسکی نشان داده و در ادامه توانسته قیمت خود را بازیابی کند. همچنین می‌تواند برای سال ۲۰۲۵ و باتوجه به رفتار قیمت بیت‌کوین در گذشته، انتظار داشت این دارایی به عنوان یک Safe Haven یا پناهگاه امن مطرح شود.

همچنین در بخش تحلیل تکنیکال این رویداد، نرگس مرادآبادی و مسعود مرادآبادی، تحلیل‌های خود در مورد بازار با دیگر فعالان به اشتراک گذاشتند.

https://pvst.ir/gtz

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو