skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مشاور نوآوری بازارگاه دارتیل: باید روی لجستیک متمرکز شویم

سمانه سمیع تحریریه

۱۱ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۲ دی ۱۴۰۲

بازارگاه دارتیل از شرکت‌های زیرمجموعه گروه صنعتی گلرنگ است که خود را یکی از فروشندگان نسل سوم خرده‌فروشی(Q-Commerce) می‌داند. مشاور نوآوری این شرکت می‌گوید: دارتیل با شخصی‌سازی خرید کاربران از طریق فناوری هوش مصنوعی، می‌خواهد پلتفرم هوشمند تجارت الکترونیکی ایران باشد. از نظر او مهم‌ترین نکته‌ای که دارتیل باید روی آن متمرکز شود لجستیک است.

به گزارش پیوست، فرهنگ باقری مشاور نوآوری دارتیل می‌گوید: در حال حاضر دارتیل در دسته‌بندی‌های کالای دیجیتال، زیبایی و سلامت، سوپرمارکتی خاص، خانه و آشپزخانه، فرهنگ و هنر، غذا و لوازم حیوانات خانگی، کالاهای خود را عرضه می‌کند. او در این باره می‌گوید: ما می‌خواهیم دارتیل به پلتفرم هوشمند انجام مبادلات آنلاین تبدیل شود و این یکی از مهم‌ترین چشم‌اندازهای ما در دارتیل است.

طبق گفته باقری دارتیل یکی از محصولات شرکت نوآوران داد و ستد هستی، شرکتی متعلق به هلدینگ گروه صنعتی گلرنگ است. او ادامه می‌هد: سال ۱۴۰۱ در گروه صنعتی گلرنگ قرار شد  یک مارکت پلیس برای گروه صنعتی گلرنگ تدارک دیده شود و در جهت تکمیل زنجیره ارزش گروه، بازارگاه دارتیل تاسیس شد.

باقری ادامه می‌دهد: بازار اینترنتی دارتیل در حال حاضر تنها در شهر تهران فعالیت دارد و تضمین اصالت کالا، ارسال سریع، گارانتی محصولات، امکان مرجوعی کالا و پشتیبانی در هفت روز هفته امکاناتی هستند که ما برای خلق تجربه مناسب از خرید آنلاین از آنها بهره می‌بریم.در واقع دارتیل یک خرده‌فروشی آنلاین است که به‌عنوان نسل سوم خرده‌فروشی یا کیوکامرس (Q-Commerce) با هدف تسهیل فرآیند خرید و فروش آنلاین راه‌اندازی شده است و محصولات آن حالا محدود به محصولات گروه صنعتی گلرنگ هم نیست.

باقری در پاسخ به چگونگی لجستیک و ارسال کالاها در دارتیل می‌گوید: در یک سال گذشته و به مرور زمان که خدمات دارتیل گسترده شد، متوجه شدیم مهم‌ترین نکته‌ای که باید روی آن باید متمرکز شویم بحث لجستیک است. ابتدا کار لجستیک را زپ‌اکسپرس انجام می‌داد و پس از آن لجستیک دارتیل به الوپیک سپرده شده است.

فرهنگ باقری: می‌خواهیم دارتیل به پلتفرم هوشمند انجام مبادلات آنلاین تبدیل شود.

باقری در ادامه می‌گوید: ترجیح می‌دهیم به جای سروصدای زیاد روی سایت و خدمات آن متمرکز شویم. حالا هم روی گروه کالاهای دیجیتال متمرکزیم و امیدواریم بتوانیم تا انتهای سال فروشندگان بیشتری را به دارتیل اضافه کنیم. بسیاری از کالاهای ما ظرف یک ساعت به مشتریان تحویل می‌شود و ما و تیم ۱۵۰ نفری دارتیل تنها به دنبال بیشتر کردن خرید در دارتیل نیستیم و در واقع به دنبال بزرگ‌تر کردن سهم بازار در حوزه فروش آنلاین هستیم،  چون وقتی بازار بزرگ‌تر شود طبیعتا سهم هر یک از ما بازیگران بیشتر خواهد شد.

هوش مصنوعی برای شخصی‌سازی در خرید

باقری در ادامه از استفاده فناوری‌های در دارتیل می‌گوید: تمرکز اصلیمان را در استفاده از حوزه هوش مصنوعی برای شخصی‌سازی خرید گذاشته‌ایم تا سلائق کاربران را بشناسیم. علاوه بر این دارتیل یک استارت‌آپ دانش‌بنیان نوع یک است، اما یکی از چالش‌هایی که با آن مواجه هستیم بحث منابع انسانی است.  ما به عنوان شرکتی که پایه و اساس کارمان فناوری است مثل سایر شرکت‌های این حوزه، دستخوش این موضوعات در حوزه منابع انسانی هستیم.

https://pvst.ir/guf
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو