skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

قانون‌گذاری هوش مصنوعی در ایران جمع سپاری می‌شود

تحریریه پیوست

۸ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اولین جلسه جمع سپاری قانون‌گذاری هوش مصنوعی با هدف جمع‌آوری دیدگاه‌ها و نظرات کنشگران و بازیگران حوزه هوش مصنوعی کشور جهت ایجاد قانون‌گذاری مناسب برای تسهیل در امور فعالان این حوزه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جلسه مدیران معاونت حقوقی ریاست جمهوری و مدیران پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین مدیران بخش خصوصی فعال در حوزه هوش مصنوعی حضور داشتند.
در این جلسه محمد مهدی غمامی معاون تحقیقات، آموزش و حقوق شهروندی معاونت حقوقی ریاست جمهوری و سید محمد رضوی‌زاده را به عنوان رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره چالش‌ها و فرصت‌های حوزه هوش مصنوعی در کشور و جهان اظهار نظر کردند.

رضوی‌زاده، رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جلسه با اشاره به قانون‌گذاری در حوزه هوش مصنوعی گفت: تدوین و طراحی و همچنین قانونگذاری در حوزه هوش مصنوعی موضوعی است که از طرف وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات به پژ، هشگاه ICT تکلیف شده و هدف اصلی این جلسه این هست که همه فعالان در حوزه هوش مصنوعی به ویژه بخش خصوصی در این جلسات حضور پیدا کنند.

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن بیان اینکه کشور‌های دیگر گام‌های بزرگی در این حوزه برداشته‌اند ولی همچنان قانونی کامل در این حوزه نوپا نوشته نشده است، گفت: با توجه به فعال بودن بخش خصوصی از زمان ورود این تکنولوژی به کشور امروز شاهد این موضوع هستیم که بخش خصوصی از دولت در این حوزه جلوتر است و ما نباید در دولت و حاکمیت قوانینی را وضع کنیم که سرعت رشد آن‌ها را بگیرد.

در ادامه این جلسه سید محمد مهدی غمامی معاون تحقیقات، آموزش و حقوق شهروندی معاونت حقوقی ریاست جمهوری نیز با اشاره به عزم دولت در بحث قانون‌گذاری در حوزه هوش مصنوعی گفت: این قانون باید دیدگاه و نظرات تمام فعالان بخش خصوصی را در خود ببیند تا بتواند آنچنان که متخصصان این حوزه توقع دارند قدرت مناسب را داشته باشد.

https://pvst.ir/gjv

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو