skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

۲۵درصد مدیران ارشد و ۳۵ درصد مشترکان ایرانسل زنان هستند

سمانه سمیع تحریریه

۲۳ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

ایرانسل در سومین گزارش سالانه خود با عنوان «گزارش پایداری» علاوه بر اشاره به تاثیر این اپراتور در کاهش کربن در محیط زیست به موضوع سرمایه‌های انسانی و افزایش حضور زنان در این شرکت و تعداد کاربران زن ایرانسل پرداخته است. طبق این گزارش در حال حاضر ۲۵ درصد مدیران ارشد سازمانی ایرانسل زنان هستند و دهه شصتی‌ها با نزدیک به ۷۰ درصد بیشترین کارکنان ایرانسل را تشکیل داده‌‌اند.

به گزارش پیوست، «گزارش پایداری ایرانسل» که برای سومین سال متوالی ارائه می‌شود در پنج سرفصل، «پایداری در ایرانسل»، «حاکمیت شرکتی»، «جامعه»، «محیط‌زیست» و «اقتصاد دیجیتال»، تدوین و ارائه شده است.ایرانسل در این گزارش تلاش کرده است به تاثیرات اجتماعی و زیست‌محیطی عملکرد خود و ارزش‌های اقتصادی ناشی از آن، با رعایت اصول حاکمیت شرکتی بپردازد و این گزارش را در بازه زمانی اول فروردین تا پایان اسفند ۱۴۰۱ تهیه کرده است.

سهم ۴۵ درصد دولت از درآمد عملیاتی ایرانسل

طبق گزارش پایداری ایرانسل، بالغ بر ۴۵ درصد کل درآمد عملیاتی ایرانسل تحت عناوین مختلف برای مخارج عمومی و توسعه کشور، به طور مستقیم به دولت پرداخت شده است که این سهم از درآمدهای ایرانسل برای دولت قاعدتا در توسعه زیرساخت‌های کشور می‌تواند اثربخش باشد.

در ادامه به درصد پوشش جمعیتی ایرانسل و درصد پوشش جاده‌های کشور پرداخته شده است. طبق این گزارش بیش از ۷۰ درصد جاده‌های کشور تحت پوشش ایرانسل هستند و  ۳۳,۲۶۳ روستا با حدود ۱۳٫۵ میلیون نفر جمعیت روستایی هم تحت پوشش ایرانسل قرار گرفته‌اند.

زنان و دهه شصتی‌ها

در فصل جامعه این گزارش هم به فراگیری شبکه ارتباطی ایرانسل پرداخته شده و آمده است که پس از تهران، خراسان رضوی و خوزستان بیشترین مشترکان ایرانسل را به خود اختصاص داده‌‌اند و به طور کل ۳۵درصد کاربران ایرانسل را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.

در بخش سرمایه‌های انسانی ایرانسل هم  آمده است ۲۵ درصد مدیران ارشد سازمانی ایرانسل خانم‌ها هستند و دهه شصتی‌ها با نزدیک به ۷۰ درصد بیشترین آمار کارکنان ایرانسل را به خود اختصاص داده‌اند.متوسط سن کارکنان ایرانسل ۳۷ سال است و جوان‌ترین کارمند ایرانسل ۲۲ ساله است. درنسبت کارکنان زن به مرد در ایرانسل هم زنان ۳۵درصد کارکنان ایرانسل زنان هستند.

کاهش کربن برای محیط زیست

در ادامه به اهمیت ایرانسل به محیط زیست اشاره شده و در ادامه آمده است استفاده از باتری‌های و تجهیزات به‌روز مخابراتی و کاهش استفاده از کاغذ و ترویج شهرهای هوشمند از طریق تکنولوژی اینترنت اشیا بخشی از فعالیت‌های محیط زیستی ایرانسل در جهت کاهش گازهای گلخانه‌ای و حمایت از محیط زیست بوده است.

در ادامه به تعیین اهداف و شاخص‌های کلیدی عملکرد سازمان در زمینه مدیریت ردپای کربن هم اشاره شده و مطرح شده است که ایرانسل خود را متعهد کرده تا سال ۲۰۴۰ میلادی، نقش خود را در برنامه انتشار صفر خالص در حفاظت از محیط زیست ایفا کند و برای این‌کار استانداردهای جهانی و مکانیزم‌های حمایت از محیط زیست را مد نظر قرار می‌دهد.

در فصل حاکمیت شرکتی این گزارش هم در بخش رفتار مسئولانه در قبال مشتریان عنوان شده است ۸۵ درصد مشکلات اعلامی به بخش پشتیبانی در ۲۴ ساعت اولیه برررسی شده‌ و بیش از ۹۶ درصد مشترکان از خدمات دریافتی اعلام رضایت‌ کرده‌اند.

در بخش مسئولیت‌پذیری و سرمایه‌گذاری هم به بوت‌کمپ‌های آموزشی ایرانسل در استان‌های کم برخوردار و تجهیز مدارس به امکانات فناورانه اشاره شده است.

استراتژی پایداری ایرانسل با محوریت ESG

بیژن عباسی‌آرند، مدیرعامل ایرانسل هم در یادداشتی در این گزارش به استراتژی پایدار ایرانسل پرداخته است و گفته است: ESG(راهبری زیست‌محیطی، اجتماعی و شرکتی) به‌عنوان شاخصی مهم در ارزیابی عملکرد شرکت‌ها است و توجه به ESG، هم‌سو با خلق ارزش برای سهامداران و سود مالی و  ارزش‌آفرینی برای طیف وسیعی از ذی‌نفعان از جمله مشتریان، کارکنان، شرکا و غیره بسیار مهم ‌است. ترکیب قابلیت‌های شبکه گسترده و بهینه ارتباطیِ ایرانسل با فناوری‌های نوظهوری مانند نسل پنجم ارتباطات، محاسبات ابری و هوش مصنوعی، نقش بی‌بدیلی در ایجاد زیرساخت‌های اقتصاد دیجیتال و کمک به حل بسیاری از چالش‌های پیش‌روی مشتریان و جامعه دارد.

مدیرعامل ایرانسل در این یادداشت، روی نقش ایرانسل در توسعه فناوری‌های ارتباطی تاکید کرده و گفته است: ایرانسل همگام با سرمایه‌گذاری در توسعه زیرساخت‌ها در نقاط مختلف سرزمین پهناورمان، تلاش می‌کند تا روزبه‌روز سهم بیشتری در توسعه فناوری‌های دیجیتال در کشور داشته باشد. فناوری‌هایی که باعث پیشرفت اجتماعی و محافظت بیشتر از منابع طبیعی و محیط‌زیست می‌شوند.

دانلود متن کامل گزارش پایداری سال  ۱۴۰۱

https://pvst.ir/ge5
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو