skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

متهمان پرونده کریپتولند به حبس، ردمال و جریمه ارزی متهم شدند

۲۲ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۴ آبان ۱۴۰۲

حکم پرونده کریپتولند

رئیس کل دادگستری استان تهران اعلام کرد حکم پرونده صرافی رمزارزی کریپتو صادر و ابلاغ شده است. این حکم شامل حبس از یک تا ۱۵ سال، پرداخت مطالبات زیان‌دیدگان و جریمه ارزی می‌شود.

به گزارش پیوست، علی القاصی مهر رئیس کل دادگستری استان تهران در شورای عالی قوه‌قضاییه اعلام کرد: پرونده صرافی کریپتولند با بیش از ۵۱ هزار شاکی خصوصی در دادگاه‌های ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی بررسی و بعد از برگزاری چندین جلسه، برای این پرونده در هفته گذشته حکم صادر شده است.

رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره ابلاغ این حکم برای اجرا گفت: در جریان رسیدگی به این پرونده در دادسرا، مطالبات ۲۴ هزار و ۸۰۲ نفر از شاکیان این پرونده که مبالغ کمتری داشتند، تسویه شد.

او در ادامه گفت: کیف پول الکترونیکی متهم اصلی پرونده کریپتولند براساس دستور قضایی شناسایی و همچنین مبلغ ۱.۵ میلیون دلار از پول برداشت شده توسط یکی از متهمین اصلی این پرونده که به خارج از کشور متواری شده بود، بازگردانده شده است.

القاصی مهر  در مورد مجازات این متهمین گفت: دو نفر از متهمین اصلی در بین هفت متهم این پرونده، به مجازات‌های ۸ و ۱۵ سال حبس در کنار پرداخت رد مال و جزای نقدی در حق ۵۱ هزار شاکی خصوصی به شکل‌های ارزی و ریالی محکوم شدند. همچنین دیگر متهمان مجازات‌های حبس یک تا ۵ ساله دریافت کردند.

به گفته رئیس کل دادگستری استان تهران متهم ردیف اصلی این پرونده در سال ۹۲ شرکتی با عنوان «یکتا اکسیر سبز» فعال در حوزه گیاهان دارویی ثبت کرده که سال ۹۷ به فعالیت غیرقانونی در حوزه‌های مربوط به رمزارز اقدام نموده و این فعالیت‌ها تا سال ۹۹ ادامه داشته که در نهایت این متهم اقدام به تغییر اساسنامه برای پوشش فعالیت‌های رمزارزی کرده است.

رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به صدور حکم انحلال شرکت غیرقانونی «یکتا اکسیر سبز»، گفت: اقدامات برای تسویه مطالبات دیگر طلبکاران در حال اجرا است.

https://pvst.ir/gdm

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو