skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

در نیمه اول سال ۲۰۲۳ معادل ۴۸ درصد از ترافیک اینترنت ربات بودند

۳۰ مهر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱ آبان ۱۴۰۲

گزارشی از شرکت امنیت ابری Barracuda Network نشان می‌دهد که ربات‌هایی که با هدف آسیب‌رساندن طراحی شده‌اند با سرعت و حجمی غیرقابل تصور  فعالیت می‌کنند. براساس این گزارش، ترکیب روبات‌های خوب و بد ۴۸ درصد از ترافیک اینترنت را به خود اختصاص می‌دهند.

به گزارش پیوست، گزارش این شرکت‌ روبات‌های خوب را مربوط به موتور‌های جستجو می‌داند اما روبات‌های بد یا آنهایی که با هدف سو استفاده ساخته می‌شوند سهم بیشتری از ترافیک داشته و حدود ۳۰ درصد از ترافیک اینترنت را به خود اختصاص می‌دهند.

گفتنی است که براساس همین گزارش، سهم ۳۰ درصدی روبات‌های بد نسبت به سال‌های پیش و سهم ۳۹ درصدی آنها در گزارش سال ۲۰۲۱ کمتر شده است.

این گزارش نشان می‌دهد که ۷۲ درصد از ترافیک روبات‌های بد مربوط به آمریکای شمالی است زیرا بزرگترین ابرهای عمومی از جمله آمازون و آژور از مایکروسافت در این منطقه فعالیت دارند. پس از آمریکای شمالی، امارات با سهم ۱۲ درصدی، عربستان با سهم ۶ درصدی، قطر با ۵ درصد و هند نیز با سهم ۵ درصدی در رده‌های بعدی قرار دارند.

این روبات‌ها با هدف دسترسی به حساب‌های ایمیلی در اینترنت فعالیت می‌کنند و میلیون‌ها نام کاربری و رمز عبور رایج را در اختیار دارند و از جمله پرکاربرد‌ترین آنها مواردی هستند که می‌توان با رابط‌های برنامه‌نویسی (API) به آنها دسترسی داشت. این روبات‌ها دائما ترکیب‌های مختلفی از نام کاربری و رمزعبور را امتحان می‌کنند تا مورد صحیح مشخص شود.

توشار ریکاباداس، مسئول بازاریابی محصولی، اپلیکیشن ها و امنیت ابری شرکت Barracuda، با اشاره به گزارش شرکت می‌گوید: «سازمان‌هایی که هدف این روبات‌ها قرار می‌گیرند به دلیل امنیت پایین APIها، تایید هویت و سیاست‌های دسترسی ضعیف، و نبود تمهیدات خاص امنیت روباتی- مثل محدود کردن حجم و سرعت ترافیک‌ورودی- در برابر حمله آسیب‌پذیر هستند.» براساس این گزارش، از آنجایی که APIها معمولا محافظت چندانی نمی‌شوند و عمدتا برای فرایند‌های خودکار و ارتباطات استفاده می‌شوند، بیش از پیش هدف روبات‌ها قرار می‌گیرند.

اپلیکیشن‌های بازاریابی برای ارسال و ردیابی جمعی ایمیل به مشتریان فعلی و بالقوه و اپلیکیشن‌های مدیریت، تایید و خودکارسازی ایمیل‌ها، از جمله اپلیکیشن‌هایی هستند که از API برای دسترسی به ایمیل و صندوق دریافت استفاده می‌کنند.

 

https://pvst.ir/g70

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو