skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سم آلتمن شایعات ساخت دستگاهی برای رقابت با گوشی‌های هوشمند را رد کرد

۲۶ مهر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سم آلتمن، مدیرعامل اوپن‌ای‌آی، سازنده چت‌بات محبوب ChatGPT، طی مصاحبه‌ای درمورد دستگاه‌های هوش مصنوعی گفت علاقه‌ای به ساخت یک رقیب برای گوشی هوشمند ندارد.

به گزارش پیوست به نقل از بیزنس‌اینسایدر، صحبت‌های آلتمن در حالی صورت گرفته که پیشتر شایعاتی درمورد همکاری اوپن‌ای‌آی با دیگر غول‌های تکنولوژی برای ساخت دستگاه مبتنی بر هوش مصنوعی برای رقابت بر گوشی هوشمند منتشر شده بود.

او در مراسم زنده وال‌استریت ژرونال گفت، در حالی که مفهوم یک دستگاه مصرفی مبتنی بر هوش مصنوعی برایش جذاب است، اما هنوز تصوری از ماهیت این دستگاه ندارد و از نظر او چنین دستگاهی نمی‌تواند شهرت «بی‌سابقه» گوشی‌های هوشمند را به چالش بکشد.

ماه گذشته فایننشال تایمز و اینفورمیشن گزارش کردند که اوپن‌ای‌آی در حال مذاکره با جانی آیوی، طراح مشهور اپل  است تا طی قرارداد یک میلیارد دلاری «آیفون هوش مصنوعی» را بسازد.

آلتمن در رویداد وال‌استریت ژرونال گفت: «من به این موضوع علاقه دارم، به نظرم ممکن است. می‌توان کار بزرگی کرد اما هنوز نمی‌دانم آن چیست.»

«معتقدم که هر تکنولوژی جدیدی که به اندازه کافی بزرگ باشد می‌تواند یک پلتفرم رایانشی جدید ایجاد کند-من ایده‌های زیادی دارم اما همه آنها در مراحل بسیار ابتدایی هستند.»

آلتمن می‌گوید که دستگاه‌های هوش مصنوعی قرار نیست از شهرت گوشی‌های هوشمند بکاهند. این اظهارنظر نشان می‌دهد که اوپن‌ای‌آی در حال حاضر به دنبال رقابتی با اپل نیست.

با وجود رشد چشمگیر این شرکت در سال گذشته، مشخص نیست که آیا اوپن‌ای‌آی می‌تواند روند خود را ادامه دهد یا خیر.

این شرکت به تازگی ارزش‌های اصلی خود را بروزرسانی کرد و عبارات «بی‌پروا» و «تاثیر-محور» را با «متملکر بر AGI» (هوش مصنوعی عمومی) و «قوی و سرسخت» جایگزین کرده است.

آلتمن در مراسم وال‌استریت ژورنال گفت: «گوشی‌های هوشمند فوق‌العاده هستند. من هیچ تمایلی به رقابت با یک گوشی هوشمند ندارم-[این دستگاه] در کارش پدیده است.»

او افزود: «امکانی که هوش مصنوعی فراهم کرده از اساس جدید است… به نظرم خوب است که درمورد آنچه می‌توان انجام داد صحبت و فکر کنیم. اگر پاسخ این باشد که هیچ کاری نمی‌توان کرد، کمی نا امید خواهم شد.»

 

https://pvst.ir/g68

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو