skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اولین ویزای طلایی اندونزی را مدیرعامل اوپن‌ای‌آی دریافت کرد

۱۴ شهریور ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سم آلتمن، مدیرعامل شرکت اوپن‌ای‌آی، به عنوان اولین نفر، ویزای طلایی اندونزی را که با هدف جذب سرمایه‌گذاران خارجی ارائه شده دریافت کرد. داوطلبان خارجی می‌توانند با سرمایه‌گذاری در این کشور ویزای پنج تا ۱۰ ساله دریافت کنند.

به گزارش پیوست به نقل از بلومبرگ، اداره مهاجرت اندونزی یک ویزای ۱۰ ساله برای آلتمن صادر کرده است. سلمی کریم، مسئول اداره مهاجرت، در بیانیه در این رابطه گفت او «از شهرت بین‌المللی برخوردار است و مزایای زیادی را برای اندونزی به همراه می‌آورد.»

هم‌بنیان‌گذار شرکت سازنده ChatGPT، با صدور این ویزا از مزیت‌هایی مثل اولویت امنیتی در فرودگاه برخوردار است و دیگر نیازی به انتظار برای فرایند ورود و خروج از این کشور ندارد.

این طرح ویزای جدید که براساس طرح تقویت اقتصادی اندونزی از هفته گذشته معرفی شده است، این امکان را در اختیار خارجی‌ها قرار می‌دهد تا با سرمایه‌گذاری در این کشور، ویزای پنج تا ده ساله دریافت کنند. برای مثال فردی که حدود ۳۵۰ هزار دلار در سهام شرکت‌های عمومی داخلی، حساب پس‌انداز یا اوراق دولتی سرمایه‌گذاری کند ویزای پنج ساله دریافت خواهد کرد.

هنوز مشخص نیست آلتمن که در ماه ژوئن برای سخنرانی هوش مصنوعی به جاکارتا سفر کرده بود درخواستی برای این ویزا ارائه کرده یا در اندونزی سرمایه‌گذاری کرده است.

https://pvst.ir/fv5

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو