skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بهترین و بدترین عملکرد برای کدام دستگاه‌ صدور مجوز است؟

۷ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

قوه قضائیه، سازمان برنامه و بودجه و شهرداری‌های کلانشهرها طبق گزارش درگاه ملی مجوزها از ابتدای مرداد ماه سال گذشته تا ۳۰ تیرماه ۱۴۰۲ هیچ مجوزی از طریق درگاه ملی مجوزها صادر نکرده‌اند.

به گزارش پیوست؛ قوه قضائیه، سازمان برنامه و بودجه، شهرداری‌های کلان شهرها، کارشناسان رسمی دادگستری، سازمان نظام مهندسی ساختمان، جامعه مشاوران مالیاتی و جامعه حسابداران رسمی، هیچ مجوزی از طریق درگاه ملی مجوزها صادر نکرده‌اند و وزارت علوم نیز با وجود ۱ هزار و ۱۲۱ درخواست مجوز، تنها چهار مجوز صادر کرده و ۹۱۲ درخواست نیز رد شده‌ است.

برترین دستگاه‌ها در صدور مجوزهای کسب‌وکار از درگاه ملی مجوزهای کشور در بازه‌زمانی اول مرداد سال گذشته تا ۳۰ تیر امسال؛ صندوق نوآوری و شکوفایی، سازمان انرژی اتمی، سازمان ملی استاندارد، وزارت نیرو، وزارت تعاون (مشاغل خانگی) و سازمان محیط زیست بوده و شاخص پاسخگویی به موقع آنها ۱۰۰ درصد بوده است.

این‌ها درحالی است که وزیر امور اقتصادی و دارایی آبان سال گذشته اعلام کرده بود که صدور مجوز از طریق درگاه ملی مجوزها برای کسب‌و‌کارها از اوایل فروردین ماه سال ۱۴۰۱ آغاز شد اما برخی دستگاه‌ها که هنوز به درگاه ملی مجوزها متصل نشده بودند یا صدور مجوز را خارج از دستگاه و از مسیر دیگری انجام می‌دادند، حداکثر تا پایان آبان ماه مهلت داشتند تا به درگاه ملی مجوزها متصل شوند اما همچنان برخی دستگاه‌ها همکاری نکردند و البته برخی برای این همکاری نکردن‌ها دلایل فنی داشت.

خاندوزی اشاره کرد که از ابتدای دی‌ماه سال ۱۴۰۱ مجوزهای دستگاه‌های متخلف، از طریق درگاه ملی مجوزها صادر خواهد شد.

عملکرد دستگاه‌های صدور مجوز در یک سال گذشته
عملکرد دستگاه‌های صدور مجوز در یک سال گذشته

بر اساس گزارش جامع عملکرد دستگاه‌ها در بررسی درخواست‌ها و صدور مجوزهای کسب‌وکار، ۱ میلیون و ۷۷ هزار و ۳۳ درخواست در درگاه ملی مجوزها ثبت شده که از این تعداد ۴۸۱ هزار و ۴۴۱ نفر موفق به دریافت مجوز کسب و کار خود به صورت کاملا الکترونیکی و بدون نیاز به حضور شدند.

از این تعداد ۴۳۲ و ۸۲۹ هزار درخواست مجوز از سوی دستگاه‌ها بررسی و رد شده و ۱۵۵ هزار و ۵۹۶ درخواست در مرحله صدور قرار دارند و البته ۱۱۲ هزار و ۶۵ درخواست با تاخیر در بررسی مواجه بوده است. شاخص پاسخگویی به موقع دستگاه‌ها در مجموع در این بازه زمانی ۸۹.۶ درصد بوده و درصد اتصال مجوزهای دستگاه‌ها به درگاه نیز با مجموعا ۴۵۱۷ مجوز، ۹۵.۴درصد بوده است.

بر اساس این گزارش سازمان نظام روانشناسی، سازمان نظام مهندسی ساختمان، کارشناسان رسمی دادگستری و سازمان برنامه و بودجه به درگاه ملی مجوزها متصل نیستند.

https://pvst.ir/fjb

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو