skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

توییتر یک سوم قیمت خرید ایلان ماسک ارزش دارد

۱۰ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شرکت سرمایه‌گذاری فیدلیتی ارزش فعلی توییتر را تنها ۳۳ درصد از قیمت خرید ایلان ماسک ارزش‌گذاری کرده است. ایلان ماسک توییتر را به قیمت ۴۴ میلیارد دلار خریداری کرده است.

به گزارش پیوست، ایلان ماسک پیشتر گفته بود که قیمت ۴۴ میلیارد دلاری توییتر بیشتر از ارزش واقعی این شبکه اجتماعی بود. ماسک چندی پیش هم اعلام کرد توییتر کمتر از نصف مبلغ پرداختی او ارزش دارد.

ماسک در ماه مارس گفت کارکنان توییتر پاداش سهامی خود را براساس ارزش‌گذاری حدود ۲۰ میلیارد دلار دریافت کرده‌اند. البته او در نامه‌ای به کارکنان گفت نسبت به آینده این شرکت امیدوار است.

براساس گزارش ماهانه جدیدی فیدلیتی (Fidelity)، ارزش سهام ۱۹.۷ میلیون دلاری این شرکت در پایان ماه اکتبر سال گذشته و پس از انعقاد قرارداد ایلان ماسک به یک سوم و ۶.۶ میلیون دلار تقلیل یافته است.

فیدلیتی دلیل مشخصی برای ارزش‌گذاری پایین توییتر که در مستندات این شرکت با نام جدید X مشخص شده ارائه نکرده است و هنوز به درخواست اظهارنظر در این باره پاسخی نداده است.

این شرکت ارزش‌گذاری کلی توییتر را نیز به ۱۵ میلیارد دلار یا حدود یک سوم قیمت پرداختی ایلان ماسک تقلیل داده است.

ایلان ماسک پس از خرید توییتر که بخشی از آن (۱۳ میلیارد دلار) بدهی بانکی است با مشکلات جدی در مدیریت و درآمدزایی از این شبکه اجتماعی روبرو شده است.

مالک جدید توییتر فروش تیک‌آبی توییتر را به عنوان یکی از راهکارهای جدید درآمدزایی به اجرا درآورده که البته موفقیت چندانی در آن کسب نکرده است. براساس آخرین آمار ماه مارس کمتر از یک درصد کاربران ماهانه توییتر در این طرح شرکت دارند.

بلومبرگ که براساس ارزش‌گذاری فیدلیتی سهم ماسک از توییتر را بروزرسانی کرده می‌گوید ارزش واقعی این سهام در حال حاضر حدود ۸.۸ میلیار دلار است در حالی که او به شخصه سال گذشته ۲۵ میلیارد دلار برای حدود ۷۹ درصد از سهام این شرکت پرداخت کرد.

 

https://pvst.ir/f1p

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو