skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

دیگر توییتری وجود ندارد ایلان ماسک شرکت X را تاسیس کرد

۲۲ فروردین ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

به نظر ایلان ماسک گام دیگر به سمت ابر اپلیکیشن X برداشته است. گزارشی از بلومبرگ نشان می‌دهد که ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان، توییتر را در شرکتی به نام X ادغام کرده است و دیگر خبری از شرکت توییتر نیست.

به گزارش پیوست، براساس مستنداتی که روز ۴ آوریل به دادگاهی علیه توییتر و مدیرعامل سابق آن، جک‌ دورسی، در کالیفرنیا ارائه شده توییتر «دیگر وجود ندارد» و در شرکت X ادغام شده است.

مشخص نیست که این اقدام چه معنایی برای آینده توییتر خواهد داشت اما ایلان ماسک پیش از این گفته است که دوست دارد سوپر اپلیکیشنی همانند وی‌چت چین را راه‌اندازی کند و بسیاری درمورد حرکت توییتر در این مسیر گمانه‌زنی می‌کردند. ماسک که سال گذشته این شبکه اجتماعی را به قیمت ۴۴ میلیارد دلار خریداری کرد و به گفته او توییتر «شتاب‌دهنده‌ای» برای ساخت ابر اپلیکیشن X است. مالک توییتر امروز سه شنبه (۱۱ آوریل) نیز حرف X را در یک توییت خالی و بدون توضیحات اضافی توییت کرد.

اپلیکیشن چینی وی‌چت یک سوپر اپلیکیشن جامع از شرکت تنسنت (سازنده تیک‌تاک) است که خدماتی مثل پرداخت و حتی خرید بلیط و پیام‌رسان را یکجا در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

مشخص نیست که ماسک چطور می‌تواند چنین مسئولیت سنگینی را در کنار امپراطوری بزرگ خود که از خودروهای الکتریکی گرفته تا موشک گسترده است مدیریت کند.

جالب اینکه ایلان ماسک دامنه X.com را از ابتدای فعالیت حرفه‌ای خود در اختیار دارد. X.com دامنه شرکت پرداختی است که ماسک با آن برای اولین بار به چهره‌ای مطرح و ثروتمند تبدیل شد و در نهایت غول پرداخت PayPal آن را خریداری کرد.

ماسک آوریل سال گذشته در بخشی از فرایند خرید توییتر سه شرکت هلدینگ را در ایالت دلاور با مشتقاتی از نام «X Holdings» به ثبت رسانده است. اما شرکت اکس (X Corp.) که در حال حاضر توییتر در آن ادغام شده در تاریخ ۹ مارس ۲۰۲۳ به ثبت رسیده و براساس مستندات ایالتی، ادغام آن در توییتر نیز ۱۵ مارس کلید خورده است. ماسک ریاست این شرکت و شرکت مادر آن هلدینگ X (X Holding Corp.) را در اختیار دارد.

منبع: financialpost

https://pvst.ir/elo

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو