skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سخنگوی بیمه مرکزی: بر فرایندهای مالی کارگزاری‌های آنلاین نظارت می‌کنیم تا ایران‌‌خودرو دیگری شکل نگیرد

۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

کارگزاری‌های آنلاین بیمه در ۱۴۰۱ هزار و ۲۸۰ میلیارد تومان حق بیمه فروخته‌اند، در حالی که کل حق بیمه تولیدی صنعت بیمه بیش از ۱۷۵ همت بوده است. طبق پیش‌بینی‌های بیمه مرکزی، سوییچ بیمه مرکزی در ۶ماهه اول سال ۱۴۰۲ ایجاد خواهد شد.

به گزارش پیوست، مجید مشعلچی، سخنگوی بیمه مرکزی، در نشست خبری خود با رسانه‌ها در پاسخ به سوال پیوست درباره میزان فروش کارگزاری‌های آنلاین بیمه در سال گذشته گفت: در سال گذشته کارگزاری‌های آنلاین بیمه‌گری فروشی معادل ۱۲۸۰ میلیارد تومان داشته‌اند و این به معنای توسعه صنعت بیمه است.

مشعلچی همچنین درباره شکل نظارت بر کارگزاری‌های آنلاین گفت: درباره کارگزاری‌های آنلاین دغدغه ما نظارت بر این حوزه این است تا ایران‌خودرو دیگری شکل نگیرد و باعث زیان دیدن مردم شود. او میزان بدهی ایران خودرو به صنعت بیمه را ۴ همت اعلام کرد. طبق گفته او، بیمه مرکزی می‌خواهد به شکلی شفاف فرایندهای مالی و روابط مالی کارگزاری‌های آنلاین را با دیگر شرکت‌ها بداند.

او ادامه داد: اینکه پول صنعت به موقع پرداخت و توزیع شود و رقابت به شکلی سالم در جریان باشد از دغدغه‌های اصلی بیمه مرکزی است و ما با توسعه صنعت بیمه به واسطه استارت‌آپ‌ها کاری نداریم.

سخنگوی بیمه مرکزی درباره رویکرد تحول دیجیتالی در صنعت بیمه افزود: تعداد مجوزی که در سال گذشته برای کارگزاری‌های آنلاین صادر شده نشان از رویکرد ما به تحول دیجیتالی است. شرکت‌های بیمه در موضوع تحول دیجیتالی یک قدم از بیمه مرکزی جلوتر هستند و تحول دیجیتالی نمایش نیست بلکه یک الزام راهبردی برای صنعت بیمه است.

او همچنین درباره آخرین وضعیت سوییچ بیمه مرکزی گفت: در جلسه‌ای که با حضور بازرس ویژه رئیس‌جمهوری و کارگزاری‌های آنلاین برگزار شد موضوع سوییچ بیمه مرکزی یا آمیتیس مورد بررسی قرار گرفت. کارگزاری‌های آنلاین دغدغه‌هایی در رابطه با سوییچ دارند که به نظرم برخی از آنها درست است و از طرف دیگر بیمه مرکزی نیز یکسری دغدغه دارد که باید در مساله سوییچ در نظر گرفته شود.

مشعلچی توضیح داد: در آخرین جلسه قرار شد سوییچ عملیاتی شود اما شیوه‌نامه اجرایی آن به تایید دو طرف برسد. بر این اساس، پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی پس از تدوین از سوی کارگزاری‌های آنلاین به ما ارجاع داده می‌شود و با تشکیل کارگروهی در این باره نظرات دو طرف در شیوه اجرا سوییچ اعمال خواهد. در نهایت در هیات عامل بیمه مرکزی شیوه‌نامه اجرایی به تصویب خواهد رسید.

مشعلچی بر رویکرد نظارتی سوییچ بیمه مرکزی تاکید کرد و حوزه عملیات بیمه‌گری را متعلق به کارگزاری‌ها آنلاین دانست.

او درباره وضعیت مرکز نوآوری بیمه مرکزی توضیح داد: قطعاً در ۶ ماه اول سال جاری مرکزی نوآوری راه‌اندازی خواهد شد. اما همچنان درباره رویکرد بیمه مرکزی به مرکز نوآوری و مدل‌های درآمدی به قطعیت نرسیده‌ایم. به زودی به یک مدل نهایی خواهیم رسید.

سخنگوی بیمه مرکزی در آخر از رشد ۵۰ درصدی حق بیمه، رشد ۵۴ درصدی خسارت و رشد حوزه درمان در سال ۱۴۰۱ خبر داد. همچنین او از کاهش ۱۴ درصدی بیمه زندگی نسبت به دوره مشابه ۱۴۰۰ اطلاع داد و در آخر استعفای قاسم نعمتی، رئیس فناوری اطلاعات بیمه مرکزی، را تایید و برکناری او را تکذیب کرد. مشعلچی درباره گزینه‌های جایگزینی نعمتی گفت: رئیس بیمه مرکزی هنوز در این باره تصمیمی نگرفته است.

https://pvst.ir/eok

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو