skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اقتصاد دیجیتال

تحریریه پیوست

انتخاب سردبیر

وزیر ارتباطات مخالف رفع فیلتر واتس‌اپ و اینستاگرام است + به‌روز‌رسانی

تحریریه پیوست

۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

عیسی زارع‌پور مخالف رفع فیلتر اینستاگرام است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع نمازگزاران عید فطر وقتی مقابل این سوال قرار گرفت که اگر تصمیم گیری درباره رفع فیلتر تلگرام، واتس اپ و اینستاگرام به او سپرده شود آیا امروز موافق رفع فیلتر است گفت: نه موافق نیستم.

شبکه خبر گزارش داد که عیسی زارع‌پور در جمع نمازگزاران در جمع شماری از مردم و گفتگو با آنها درباره رفع فیلتر گفت که تصمیم گیری در این باره در حوزه او نیست؛ این موضوع به شرایط مختلف بستگی دارد و ما به دنبال توانمندسازی شرکت های داخلی حوزه فضای مجازی هستیم.

عیسی‌زارع‌پور پیشتر نیز هر چند روی بازنگری رفع فیلتر برخی از پلتفرم‌های فیلتر شده تاکید کرده بود اما گفته بود که رفع فیلتر اینستاگرام و و اتس‌اپ در دستور کار نیست.

وزیر ارتباطات پیش از این نیز بارها اعلام کرده بود که فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ در اختیار وی نیست ونهادهای نظامی و انتظامی به صورت مستقیم در این خصوص تصمیم‌گرفته‌اند. ۳۰ شهریور ماه ۱۴۰۱ اینستاگرام و واتس‌اپ در ایران فیلتر شد. وزیر ارتباطات در پیام نوروزی خود اعلام کرده بود که فیلتر شبکه‌های اجتماعی پرمخاطب مردم را از وزارت ارتباطات دلگیر کرده است.

در این گفتگوی خیابانی بعد از نماز، تعدادی از جوانان انتقاد کردند با فیلتر اینستاگرام دسترسی آنها به این شبکه اجتماعی قطع شده و نمی توانند جهاد تبیین مورد نظر رهبر انقلاب را دنبال کنند. به همین دلیل فضا در اینستاگرام به سود طرف مقابل شده و در اینستاگرام انقلاب شده.

فرد دیگری هم انتقاد کرد چرا وزارت ارتباطات همه فیلترشکن ها را نمی بندد. وزیر ارتباطات درپاسخ به او گفت: «اگر این کار شود در اینترنت کشور اختلال ایجاد می شود.»

به‌روزرسانی

روابط عمومی وزارت ارتباطات محمد احسان خرامید در توییتر و صفحه ویراستی خود نسبت به تیتر رسانه‌ها نسبت به صحبت‌های وزیر ارتباطات عکس‌العمل نشان داد و گفت: ایشان گفته‌اند اگر دفاتر پلتفرم‌های مسدود شده در ایران تاسیس شود و تابع قوانین کشور مبتنی بر جمهوری اسلامی باشند رفع فیلتر خواهند شد.

https://pvst.ir/enz

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو